Unimasz Handball Cup w Ostródzie – Z pucharem wyjechał Jurand Ciechanów

Piłkarze ręczni przygotowują się do rozgrywek mistrzowskich, a najlepszym sprawdzianem formy jest udział w turniejach towarzyskich. Taki właśnie odbył się w Ostródzie o puchar firmy Unimasz w mocnej obsadzie zespołów I i II-ligowych. Zwycięzcami imprezy zostali szczypiorniści Juranda Ciechanów, dzięki wysokiemu zwycięstwu nad Meblami Wójcik Techtransem Elbląg 33:18. Drugie miejsce Wybrzeże Gdańsk, trzecie Elbląg, czwarte AZS UWM Olsztyn

W inauguracyjnym meczu AZS UWM przegrał wysoko z zespołem Meble Wójcik Techtrans Elbląg 21:46(8:24).

AZS UWM: Piotr Uściński, Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-1, Piotr Wiśniewski-0, Piotr Pstrągowski-0, Patryk Terlecki-6, Adrian Wojciechowski-0, Łukasz Olszewski-2, Adam Ziarnicki-1, Mateusz Głodowski-1, Kamil Rykowski-1, Łukasz Kowalczyk-1, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-2, Radosław Dzieniszewski-4, Michał Osiński-2

Meble Wójcik Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Jacek Krawczyk-1 oraz Leszek Michałów-1, Mirosław Ośko-5, Tomasz Maluchnik-1, Kamil Dukszto-5, Michał Gryz-3, Filip Korzeniowski-3, Maciej Dawidowski-11, Robert Długosz-0, Tomasz Kwiatkowski-8,Maciej Dąbkowski-0 Grzegorz Szczepański-0, Damian Malandy-5.

Zdecydowana przewaga zespołu z Elbląga, który ani przez chwilę nie był zagrożony. Trener AZS UWM Karol Adamowicz stwierdził, że jego zawodnicy absolutnie nie zrealizowali przedmeczowych założeń. Grali mało skoncentrowani, na domiar złego kontuzji doznał czołowy egzekutor Adrian Wojciechowski.

W drugim spotkaniu porannej serii Wybrzeże Gdańsk pokonało Juranda Ciechanów 31:27(15:16). Gdańszczanie, którzy w pewnym momencie zawiesili działalność chcą nawiązać do tradycji, ale muszą zaczynać od II ligi. W tym meczu pokazali, że chcą szybko awansować przynajmniej do I ligi.

W serii popołudniowej zespół Meble Wójcik Techtrans Elbląg pokonał Wybrzeże Gdańsk 31:26(18:10), zapewniając sobie dużą przewagę w pierwszej części. Potem można było eksperymentować, zwycięstwo nie było zagrożone.

Meble Wójcik Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-3, Mirosław Ośko-3, Tomasz Maluchnik-3, Kamil Dukszto-9, Michał Gryz-1, Filip Korzeniowski-1, Maciej Dawidowski-1, Robert Długosz-0, Tomasz Kwiatkowski-3,Maciej Dąbkowski-0 Grzegorz Szczepański-2, Damian Malandy-5.

W ostatnim meczu sobotnim AZS UWM Olsztyn przegrał bardzo wysoko z Jurandem Ciechanów 26:58(17:25). O ile na początku olsztynianie grali nieźle, o tyle po przerwie zupełnie „odpuścili” i stali się łatwym łupem. Strata prawie 60 bramek o czymś świadczy. Dobrze, że do ligowej premiery pozostał jeszcze miesiąc.

AZS UWM: Piotr Uściński, Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-1, Piotr Wiśniewski-2, Piotr Pstrągowski-3, Patryk Terlecki-2, , Łukasz Olszewski-0, Adam Ziarnicki-1, Mateusz Głodowski-3, Kamil Rykowski-4, Łukasz Kowalczyk-4, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-0, Radosław Dzieniszewski-6, Michał Osiński-0

W pierwszym niedzielnym spotkaniu AZS UWM Olsztyn przegrał z Wybrzeżem Gdańsk 23:30(11:10). W pierwszej części olsztynianie grali bardzo dobrze i nie zanosiło się na porażkę. Po przerwie uwidoczniło się większe doświadczenie rywali i zmęczenie akademików, którzy wyraźnie ulegli w końcówce.

AZS UWM: Piotr Uściński, Mateusz Gawryś oraz , Piotr Wiśniewski-2, Piotr Pstrągowski-2, Patryk Terlecki-2, Adam Ziarnicki-3, Mateusz Głodowski-0, Kamil Rykowski-0, Łukasz Kowalczyk-5, Szymon Wierzbicki-1, , Radosław Dzieniszewski-7, Michał Osiński-1

W ostatnim spotkaniu turnieju doszło do niespodzianki, bowiem zespół z Elbląga bardzo wysoko przegrał z Jurandem Ciechanów 18:33(9:14), co przewróciło tabelę. W tej sytuacji trzy drużyny zgromadziły po cztery punkty i liczył się bezpośredni bilans. Tu najlepszy okazał się Ciechanów, przed Wybrzeżem i Elblągiem. Wpływ na przebieg spotkania i nieoczekiwany wynik miała z pewnością kontuzja Kamila Dukszto już na początku meczu. Skrzydłowy Techtransu uszkodził ścięgno Achillesa i pierwsze oględziny nie są optymistyczne. Najprawdopodobniej będzie dłuższa przerwa w treningach. Kierownictwo zespołu z Elbląga zastanawia się czy w tej sytuacji warto jechać na następny turniej do Koszalina, bo inni zawodnicy tez narzekają na urazy.

Meble Wójcik Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-4, Mirosław Ośko-1, Tomasz Maluchnik-1, Kamil Dukszto-0, Michał Gryz-3, Filip Korzeniowski-0, Maciej Dawidowski-6, Robert Długosz-2, Tomasz Kwiatkowski-1,Maciej Dąbkowski-0 Grzegorz Szczepański-0, Damian Malandy-0.

Końcowa tabela turnieju:

1 Jurand Ciechanów 3 4
2 Wybrzeże Gdańsk 3 4
3 Meble Wójcik Techtrans Elbląg 3 4
4 AZS UWM Olsztyn 3 0

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Jakub Bonisławski (Jurand Ciechnów)
Najlepszy bramkarz: Wojciech Kasperek (Wybrzeże Gdańsk)
Król strzelców: Konrad Rurarz (Jurand Ciechanów)-20 bramek.
Radosław Dzieniszewski z AZS UWM Olsztyn zdobył 17 bramek i zajął trzecie miejsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x