W Bartoszycach o Puchar Polski (nowy termin 4 listopada) – Warmia-Energa kontra KS Szczypiorniak

Fot. nadesłany
W środę (4 listopada) o godz. 17 w nowej hali sportowej w Bartoszycach odbędzie się mecz o Wojewódzki Puchar Polski, w którym zmierzą się olsztyńskie zespoły: I-ligowa Warmia-Energa i drugoligowy KS Szczypiorniak. Nowy termin (pierwotnie planowano mecz w 30 października) związany jest z kwarantanną zespołu Warmii Energa. U jednego z zawodników wynik testu był pozytywny. 2 listopada kończy się kwarantanna i do środy, mamy nadzieję, wszystko będzie w porządku. 

Obie drużyny nadają ton swoim rozgrywkom mistrzowskim, i choć dzieli je różnica klasy, to mimo wszystko można liczyć na emocje. Tego oczekujemy. Wprawdzie spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców, ale przewidziane są bezpośrednie transmisje za pośrednictwem internetu ( na facebooku KS Szczypiorniak) i lokalnej telewizji.

W poprzednich latach o Puchar w regionie grały zazwyczaj Warmia i KPR Elbląg (poprzednio KS Meble Wójcik). W tym roku elblążanie nie zgłosili się do turnieju, natomiast akces wyrazili piłkarze ręczni obu olsztyńskich siódemek, więc Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Piłki Ręcznej wyznaczył od razu finał między tymi zespołami. Zwycięzca tego meczu otrzyma prawo udziału w rozgrywkach centralnych, a to zawsze szansa konfrontacji z renomowanym przeciwnikiem.

Cieszymy się, że finał odbędzie się w Bartoszycach – mówi prezes regionalnego związku Zbigniew Czapla. Burmistrz Piotr Petrykowski jest bardzo zainteresowany rozwojem piłki ręcznej w mieście, zresztą wyniki młodzieżowych grup MDK Pasja świadczą o doskonałej pracy trenerów i chęci do uprawiania tej dyscypliny przez nastolatków. Funkcjonuje tam również drużyna mastersów, która też regularnie bierze udział w turniejach. Bartoszyce żyją więc piłką ręczną. Wybudowano tam nową piękna halę i finałowy mecz Pucharu Polski będzie okazją do jej promocji.

Czy można się spodziewać zaciętego, interesującego meczu? Wprawdzie zespoły dzieli różni jednej klasy rozgrywkowej, a rezultaty potyczek sparingowych też wypadały zdecydowanie na korzyść Warmii, ale pamiętajmy, że w piątek drużyny zagrają o konkretną stawkę, a to wyzwala zupełnie inne motywacje. KS Szczypiorniak w poprzednich sezonach rywalizując w II lidze myślał raczej o rozgrywkach juniorskich. Teraz wiele się zmieniło. Planowana reorganizacja systemu ligowego w Polsce skłoniła zarząd klubu do zmiany strategii. Rozgrywki seniorskie są traktowane priorytetowo, bo trzeba w nich zająć jak najwyższe miejsce, by w przyszłości występować w rywalizacji centralnej. I to widać w rozpoczętym sezonie. Cztery mecze – cztery zwycięstwa.

Warmia-Energa oczywiście i tak pozostaje faworytem, tyle, że w piłce ręcznej różnice w umiejętnościach można w dużym stopniu zniwelować wolą walki i determinacją. Dlatego sprawa rozstrzygnięcia w Bartoszycach jest zupełnie otwarta.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Olsztyn Piłka ręczna sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x