W Czersku sparing z mocnym Kwidzynem – Dla Warmii to teraz góra nie do zdobycia

Ostatnim sprawdzianem piłkarzy ręcznych olsztyńskiej Warmii przed inauguracją rozgrywek I ligi był sparingowy mecz w Czersku z niedawnym przeciwnikiem z superligi MMTS Kwidzyn. Rywal jak na obecne warunki olsztynian wymagający i trudno było spodziewać się zwycięstwa, zresztą nie o to teraz chodzi. Porażkę 25:35 (11:16) trzeba przyjąć ze spokojem, tym bardziej, że były okresy naprawdę przyzwoitej gry, a w składzie zabrakło kilku wiodących zawodników. Po prostu drużyna jest w mocnym treningu, niektórzy są przemęczeni, albo mają mikrourazy i nie warto było ryzykować przed premierą.

 

Warmia Olsztyn MMTS Kwidzyn 25:35 (11:16)

Warmia Olsztyn: Mateusz Gawryś, Maciej Koledziński, oraz Arkadiusz Galewski-7, Radosław Dzieniszewski-0. Mateusz Kostrzewa-2, Jacek Zyśk-2, Bartosz Wuszter-6, Mateusz Kopyciński-1, Oskar Kempiński-1, Paweł Deptuła-2, Łukasz Kowalczyk-4, Marcin Malewski-0

Spotkanie wzbudziło w Czersku bardzo duże zainteresowanie. Trybuny mieszczące około 500 widzów wypełniły się szczelnie. To mała miejscowość, gdzie piłka ręczna jest bardzo popularna i wizyta znanych polskich firm stała się nie lada atrakcją. Mecz oprócz wartości sportowych miał przesłanie charytatywne. Dochód miał wzbogacić fundusz poszkodowanej w wypadku zawodniczki miejscowej drużyny.

Olsztynianie słabiej zagrali na początku obu odsłon i tu zrodziła się duża przewaga rywali. W pozostałym czasie olsztynianie dotrzymywali kroku kwidzynianom, ale oczywiście wysokie prowadzenie nie zmuszało przeciwników do maksymalnego wysiłku. Musimy jednak pamiętać, że MMTS gra w superlidze i to jest w tej chwili dla nas góra nie do zdobycia. Wiodącymi postaciami w Warmii byli tym razem: Arkadiusz Galewski, Bartosz Wuszter Łukasz Kowalczyk. Ten ostatni zaczyna wykorzystywać swe możliwości.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x