W derbach lepsi akademicy – Do ostatniego tchu…

Oczekiwane z dużym zainteresowaniem derby Olsztyna w II lidze piłkarzy ręcznych przyniosły dużo emocji, choć początek meczu tego nie zapowiadał. W pierwszej części AZS UWM dominował na boisku i uzyskał wyraźna przewagę. Gdy wydawało się, że spotkanie jest już ułożone zryw Szczypiorniaka w drugiej połowie omal nie zakończył się powodzeniem. Akademicy w samej końcówce utrzymali jednak zwycięstwo i wygrali z lokalnym rywalem 27:25 (20:13).

WBS Bank Szczypiorniak: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek Maciej Koledziński oraz Maciej Malinowski-1, Bartosz Idzikowski-9, Łukasz Sypniewski-4, Piotr Deptuła-6, Piotr Dzido-2, Paweł Deptuła-3, Michał Pieczul, Tomasz Zaborowski, Paweł Aftyka, Sebastian Koledziński.

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński, Piotr Pstrągowski, Piotr Wiśniewski, Patryk Terlecki-8, Adrian Wojciechowski-5, Adam Ziarnicki-1, Kamil Rykowski-1, Tomasz Łazicki-2, Szymon Wierzbicki, Radosław Dzieniszewski-9, Michał Osiński-1.

Mecz miał osobliwy przebieg, w jednej części dominowali starsi akademicy, w drugiej młodzież Szczypiorniaka pokazała lwi pazur i dużo ambicji. Końcowy wynik nie jest zaskoczeniem, bowiem w lidze doświadczenie ma spore znaczenie, ale akurat w tym przypadku rutyna, a właściwie konformizm omal AZS-u nie zgubił

Do przerwy podopieczni trenera Karola Adamowicza kontrolowali sytuację mając przewagę we wszystkich elementach gry. Do tego słabo spisywała się defensywa Szczypiorniaka, niski procent skutecznych interwencji mieli bramkarze.

20:13 do przerwy raczej gwarantowało święty spokój. I chyba z takiego założenia wyszli akademicy. Ale mecz sam się nie wygra. Inicjatywę przejęli juniorzy. Wzmocnili i zmienili obronę na 6+0, byli dokładni w rozgrywaniu ataku pozycyjnego. I przewaga faworytów zaczęła błyskawicznie topnieć. Na trzy minuty przed końcem było 25:26 i dopiero celny rzut Radosława Dzieniszewskiego przypieczętował sukces AZS UWM.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie, był nierówny, ale najważniejsze, że toczył się w sportowej atmosferze.