W derbach Warmia rozgromiła „meblarzy” – Starzy ligowcy pokazali klasę

W I-ligowych derbach piłkarzy ręcznych trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Ostatnie , towarzyskie potyczki między Warmią a elbląskim zespołem KS Meble Wójcik były zacięte, a wynik oscylował wokół remisu. Tymczasem w sobotę w Nidzicy w spotkaniu w mistrzowskie punkty Warmia rozgromiła „meblarzy” 40:27 (16:10) i ten rezultat jest dużym zaskoczeniem. Przypomnieli się przede wszystkim zawodnicy, którzy kilka sezonów spędzili w superlidze, Znakomita partia Marcina Malewskiego zdobywacy 13 bramek i powracającego do formy Mateusza Kopycińskiego (8 trafień). Ale inni też maja duży udział w sukcesie. Elblążanie tym razem byli tylko tłem.

 

Warmia Olsztyn –  KS Meble Wójcik Elbląg 40:27 (16:10)

Warmia Olsztyn: Wojciech Boniecki, Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Karol Królik-5, Łukasz Kowalczyk-1, Radosław Dzieniszewski-3, Oskar Kempiński-0, Jacek Zyśk-3, Bartosz Wuszter-6, Tomasz Garbacewicz-0, Mateusz Kopyciński-8, Paweł Deptuła-1, Marcin Malewski-13

Meble Wójcik Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski, Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-5, Mirosław Ośko-4, Kamil Dukszto-3, Michał Gryz-6, Damian Spychalski-0, Maciej Dawidowski-0, Jakub Liczyński-0, Kamil Grablewski-2, Łukasz Lewandowski-2, Tomasz Maluchnik-3, Jakub Fonferek-0, Grzegorz Szczepański-1, Damian Malandy1

W zespole Warmii nastąpiła wyjątkowa mobilizacja. Tu nie chodziło tylko o derby, które wzmagają emocje, ale też ostatnie słabsze występy. Olsztynianie zapowiadali przerwanie złej passy i słów nie rzucili na wiatr. Zagrali doskonały mecz, a tym razem świadkami „sportowego koncertu” byli głównie kibice z Nidzicy, bo właśnie tam wyznaczono derby. W Olsztynie w ten weekend  Urania była zajęta i trzeba było szukać innego miejsca. Hala sportowa w Nidzicy okazała się dla gospodarzy derbów szczęśliwa, ale przecież nie to zadecydowało o zwycięstwie. Doskonale wypadli zawodnicy mający za soba kilkuletni staż w ekstraklasie: Marcin Malewski, Mateusz Kopyciński, Bartosz Wuszter i Karol Królik. Oni ciągneli grę i byli dla elblążan nieuchwytni.

Przebieg pierwszej części rozwiał wątpliwości. Bardzo zdyscyplinowana gra olsztynian i błyskawiczne kontry zupełnie zniechęciły pzreciwników, którzy po zmianie stron nie podjeli walki i pogodzili sie z surowym wyrokiem. Na tle „meblarzy” Warmia wypadła rewelacyjnie, ale gra sie tak jak pzreciwnik pozwala, a goście byli wyjątkowo łatwym łupem.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x