W Elblągu Polska wygrała z Brazylia – Po przerwie biało-czerwony koncert

W oficjalnym meczu pierwszych reprezentacji kobiet w piłce ręcznej Polska pokonała w Elblągu Brazylię 29:25 (13:17), dzięki doskonałej grze w drugiej części spotkania. Mecz z Latynoskami zakończył etap przygotowań do mistrzostwa świata. To co zaprezentowały po przerwie napawa optymizmem, ale oczywiście na czołowe teamy to za mało. Potrzebne są dłuższe okresy gry na takim poziomie.

Polska – Brazylia 29:25 (13:17)

Polska: Wysokińska, Gapska – Wojtas 6, Kudłacz 3, Migała 3, Grzyb 3, Niedźwiedź 3, Koniuszaniec 3, Stachowska 2, Siódmiak 2, Byzdra 1, Kulwińska 1, Semeniuk-Olchawa 1, Stasiak 1, Jochymek, Szwed-Orneborg.

Najwięcej bramek dla Brazylii: Ana Rodriques 7, Fernanda Silva 5 i Alexandra Nacimento 4

W reprezentacji Polski wystąpiły dwie elblążanki Kinga Grzyb i Katarzyna Koniuszaniec, które są w ekipie na mistrzostwa świata. Mamy nadzieje, że stanowić będą mocne punkty zespołu narodowego. W Elblągu obie zagrały, zdobywając bramki, czym sprawiły kibicom wiele radości.

W tym spotkaniu widzieliśmy dwa oblicza naszej reprezentacji. Do przerwy Polki dały się zaskoczyć szybkim i sprawnym Brazylijkom. Po przerwie znakomicie zagrały w obronie, wykorzystywały okresy gry w przewadze. Wtedy seryjnie zdobywały bramki, w końcówce tylko kontrolowały przebieg wydarzeń.

Dwa dni wcześniej w Ciechanowie w nieoficjalnym spotkaniu Polki też wygrały 29:26.