W Elblągu Start postawił się faworytowi – Cenny remis, choć mogło być jeszcze lepiej

W niedzielne (8 marca) popołudnie kibice piłki ręcznej w Elblągu przeżyli ogromne emocje. W meczu superligi EKS Start zremisował z jednym z faworytów rozgrywek Zagłębiem Lubin 24:24 (11:13). Spotkanie bardzo dynamiczne, wyrównane, pełne spięć, a więc tego wszystkiego co jest solą szczypiorniaka. W ostatniej minucie Kędzierska odbiła piłkę po rzucie rywalki i było trochę czasu by zdobyć zwycięską bramkę. Nie udało się.

EKS Start Elbląg – KGHM Zagłębie Lubin 24:24 (11:13)

EKS Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka – Mielczewska, Żakowska, Sądej-4, Waga-3, Cekała-1, Jędrzejczyk, Aleksandrowicz-4, Szopińska-1, Grzyb-2, Kołodziejska-5, Szymańska-4

KGHM Metraco Zagłębie Lubin:  Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Załęczna 2, Piekarz, Pałgan 5, Obrusiewicz 5, Paluch 1, Lalewicz 3, Piechnik 1, Lima 2, Jochymek 5, Milojević.

Niezwykle zaciete spotkanie. Początek należał do Startu jednak po kwadransie i chwilowym przestoju elblążanek faworytki z nawiązką odrobiły straty i prawie cały czas sprowadziły. W końcówce podopiecznym Antoniego Pareckiego udało się doprowadzic do remisu 24:24. W ostatniej minucie lubinanki miały pilkę, oddały rzut, ale Kędzierska skutecznie obroniła. Bylo kilkanaście sekund do końca. Rywalki jednak zagrały pressingiem i Start nie wypracował dogodnej sytuacji by zdobyć zwycięska bramke. W sumie wynik zasłuzony.

Najprawdopodobniej zakończymy fazę zasadnicza na 6 miejscu i wielce prawdopodobne, że naszym rywalem w ćwierćfinale play off będzie właśnie Zagłębie Lubin.

KPR Jelenia Góra – Vistal Gdynia 25:32 (13:16)

Energa AZS Koszalin – SPR Olkusz 34:26 (20:10)

Olimpia Nowy Sącz – Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (14:14)

Start Elbląg – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:24 (11:13)

Ruch Chorzów – Aussie Sylex Sambor Tczew 35:31 (18:13)