W I lidze – Cenna wygrana Szczypiorniaka w Gryfinie, KPR Elbląg bez punktów

Ze zmiennym szczęściem grały w sobotę (16 października) nasze zespoły występujące w I lidze (grupa A) piłkarzy ręcznych. Świetnie spisał się KS Szczypiorniak, który pokonał na wyjeździe PGE KPR Gryfino 28:27 (13:16). Olsztynianie grali do końca i skuteczny finisz przyniósł im bardzo cenne trzy punkty. Nie powiodło się zawodnikom KPR Elbląg, którzy dość nieoczekiwanie przegrali w Kwidzynie z drugim zespołem SMS ZPRP.

PGE KPR Gryfino – KS Szczypiorniak Olsztyn 27:28 (16:13)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Fabian Masłowski, Jakun Jurewicz, Dominik Lewandowski, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz-6, Wojciech Golks-5, Tomasz Zaborowski-3, Maciej Warmiński, Jakub Ostrówka-4, Piotr Dzido-5, Radosław Dzieniszewski-5.

Olsztynianie dobrze weszli w to spotkanie obejmując prowadzenie 3:1. Powoli jednak inicjatywę przejmowali gospodarze. W 12 minucie wyrównali na 5:5, a potem odjechali na trzy bramki. Taki stan utrzymywał się długo. Po przerwie w ciągu trzech minut Szczypiorniak odrobił dystans i było 20:20, ale snów do głosu doszło Gryfino. W 54 minucie było 26:23 dla gospodarzy i nic nie zapowiadało zwrotu sytuacji. Olsztynianie jednak nie spasowali. Rzucili pięć bramek z rzędu (Wojciech Golks – 2, Jakub Ostrówka, Piotr Dzido i Przemysław Mosiewicz). Przy stanie 28:26 dla Szczypiorniaka rywale tylko zmniejszyli rozmiary porażki.

SMS ZPRP II Kwidzyn – KPR Elbląg 26:23 (14:12)

KPR Elbląg: Dominik Jaworski, Mateusz Plak – Mikołaj Sowiński, Jakub Bartkowski , Dominik Latarski-2 , Adam Nowakowski-4 , Adam Załuski-2 , Kacper Sparzak-7 , Norman Robak, Radosław Tatar , Mikołaj Solecki , Michał Sucharski , Szymon Heyda , Kacper Reseman-8 , Mateusz Peret , Patryk Plak

Mecz był wyrównany, ale więcej determinacji wykazali gospodarze i był to języczek u wagi. W zespole KPR na listę strzelców wpisało się tylko czterech graczy, niektórzy nie mieli swego dnia. SMS ZPRP II jako drużyna prezentował się solidniej i skutecznie bronił wypracowanej wcześniej przewagi.

PGE KPR Gryfino – KS Szczypiorniak Olsztyn 27 : 28 ( 16 : 13 )

MKS Mazur Sierpc – KS Tytani Wejherowo 27 : 25 ( 15 : 12 )

SKF KPR Sparta Oborniki – KSPR KOSPEL – Gwardia Koszalin 23 : 33 ( 8 : 17 )

SMS ZPRP II Kwidzyn – KPR Elbląg 26 : 23 ( 14 : 12 )

SMS ZPRP II Płock – KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 27 : 33 ( 12 : 20 )