W I lidze – Cenny punkt KPR, Szczypiorniak znów osłabł w ostatnim kwadransie

W sobotnich (11 grudnia) meczach I ligi więcej radości swym sympatykom sprawili piłkarze ręczni KPR Elbląg, którzy zremisowali u sienie z wiceliderem rozgrywek USA Kwidzyn 32:32 (14:16). Mecz był pełen dramaturgii. W efekcie zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych, który wygrali goście 4:1. Ale mimo to punkt zdobyty przez gospodarzy jest bardzo cenny, bowiem doprowadzili do remisu w ostatniej chwili. Szczypiorniak przegrał w Koszalinie 26:33 (14:13), choć jeszcze w 45 minucie był remis. W ostatnim kwadransie olsztynianie ugięli się pod naporem gwardzistów.

KPR Elbląg – USAR Kwidzyn 32:32 (14:16) karne 1:4

KPR Elbląg: Dominik Jaworski-1, Dominik Latarski, Dariusz Muracki-3, Mateusz Peret-3, Mikołaj Sowiński, Adam Nowakowski-5, Cezary Bartnicki, Adam Załuski-6, Kacper Sparzak-7, Szymon Heyda, Mikołaj Solecki-2, Kacper Reseman-5

Gospodarze zaczęli bez respektu dla faworytów i w 7 minucie prowadzili 5:2. Goście jednak szybko uporządkowali szyki. Już w 9 minucie było 5:5, a po kwadransie nadawali już ton walce. W efekcie pierwszą część wygrali 16:14. Utrzymywali nieznaczną przewagę przez następne 15 minut, ale elblążanie byli blisko i czaili się do ataku. Wreszcie ruszyli do ofensywy. W 50 minucie to oni prowadzili 27:25 i zanosiło się na niespodziankę. Bardziej rutynowani goście zdołali jednak opanować nerwy. Odzyskali inicjatywę, a gdy na niespełna dwie minuty przed końcem było 32:30 dla Kwidzyna mało kto przypuszczał, że KPR może tu jeszcze coś zdziałać. Ale elblążanie grali do końca. Po rzutach Kacpra Resemana i bramkarza Dominika Jaworskiego wyrównali na 32:32. Aby dramatów było więcej goście nie wykorzystali w ostatniej chwili rzutu karnego. Doszło więc do wspomnianego konkursu, tu jednak elblążan zawiodły nerwy. Dwóch z nich spudłowało, rywale byli bezbłędni i wygrali 4:1.

KSPR Kospel Gwardia Koszalin – KS Szczypiorniak Olsztyn 33:26 (13:14

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura Fabian Masłowski, Dominik Lewandowski-1, Jakub Jurewicz-2, Karol Domagalski-5, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz, Wojciech Golks-8, Tomasz Zaborowski-2, Piotr Dzido-7, Radosław Dzieniszewski-1, Łukasz Sypniewski, Oliwier Ptak, Piotr Fabisiak.

Do 45 minuty mecz był wyrównany, a prowadzenie często się zmieniało. Olsztynianie, skazani przez większość na porażkę trzymali się dzielnie. Wprawdzie w pierwszej połowie gospodarze odskoczyli w 22 minucie na trzy trafienia (10:7), ale Szczypiorniak potrafił bardzo skutecznie odpowiedzieć i połowę wygrał jedną bramką (14:13). Przez następne minuty wynik cały czas oscylował wokół remisu. W 45 minucie było 20:20, a w 50 minucie już 25:22 dla gospodarzy. Nie pierwszy raz w tym sezonie olsztynianie wyraźnie osłabli w końcówce i nie byli w stanie powstrzymać napory gwardzistów.

KSPR KOSPEL – Gwardia Koszalin – KS Szczypiorniak Olsztyn 33 : 26 ( 13 : 14 )

KPR Elbląg – USAR Kwidzyn 32 : 32 (14:16) karne 1:4

SKF KPR Sparta Oborniki – KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 21 : 28 ( 13 : 16 )

KS Tytani Wejherowo – SMS ZPRP II Kwidzyn 34 : 24 (17 : 11)

1. KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 11 33 322:255

2. USAR Kwidzyn 11 29 333:294

3. KSPR KOSPEL – Gwardia Koszalin 10 18 306:261

4. KS Tytani Wejherowo 10 18 308:266

5. PGE KPR Gryfino 9 15 272:249

6. SMS ZPRP II Płock 10 15 297:300

7. SMS ZPRP I Kwidzyn 9 13 272:255