W I lidze dobra passa Techtransu – Poważne podejście do sprawy

W rewanżowej rundzie rozgrywek I ligi zespół Wójcik Meble Techtrans Elbląg gra nadzwyczaj skutecznie i to zarówno u siebie jak i na wyjazdach. Pod wodza Ludwika Fonferka drużyna odzyskała pewność siebie, nabrała świeżego poweru. Występ w Zielonej Górze był potwierdzeniem tej tezy, a zwycięstwo 30:24 (14:10) nie podlegało dyskusji.

KU AZS Zielona Góra – Wójcik Meble Techtrans Elbląg 24:30 (10:14)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-5, Mirosław Ośko-2, Michał Gryz-1, Maciej Dawidowski-1, Maciej Wasilenko-0, Piotr Sadowski-2, Tomasz Maluchnik-4, Jakub Fonferek-4, Grzegorz Szczepański-3, Damian Malandy-8

Kolejny udany występ elblążan, którzy panowali na boisku przez pełne 60 minut. Gospodarze jedynie w 22 minucie wyrównali na 9:9, ale zespół Ludwika Fonferka jeszcze przed przerwą odskoczył na cztery bramki. W drugiej części grał bardzo konsekwentnie w obronie i nie pozwalał rywalom na wiele. W ataku pozycyjnym Techtrans rozważnie operował piłką, bez ryzyka, a doskonałą dyspozycję wykazał kołowy Damian Malandy, który popisał się kilkoma udanymi dobitkami.

Wbrew pozorom mecze ze słabszymi przeciwnikami na ich boisku są trudne. Trzeba wykazać maksimum koncentracji. Dlatego elblążanom należą się słowa uznania za poważne podejście do sprawy.

MKS Jurand Ciechanów – KU AZS PW Warszawa 27:23 (11:9)

Orlen Wisła II Płock – Metalbark AZS UKW Bydgoszcz 37:28 (20:14)

NLO SMS ZPRP Gdańsk – Gaz-System Pogoń Szczecin 33:32 (20:13)

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp – WKS Grunwald-Allegro Poznań 28:31 (15:17)

KU AZS UZ Zielona Góra – KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 24:30 (10:14)

KS AZS AWF Warszawa – KS Vetrex Sokół Kościerzyna 30:32 (11:18)

1.MKS Jurand Ciechanów   20   17   0   3   649:558    34

2.Gaz-System Pogoń Szczecin   20   15   0   5   632:531   30