W I lidze kobiet – Lider ze Słupska jednak za mocny

Wizyta młodych piłkarek ręcznych Startu u lidera rozgrywek I ligi w Słupsku zakończyła się oczekiwaną porażką 25:35 (14:19), ale trzeba przyznać, że elblążanki ujawniły spore możliwości. Grały bardzo dobrze przez 35 minut, ale to jeszcze za mało, by sprostać wymaganiom w tak trudnym spotkaniu. Dziewczęta (niedawne juniorki) nabierają jednak ligowego doświadczenia, a to w kontekście bardzo słabej postawy pierwszego zespoły jest coraz bardziej istotne.

Słupia Słupsk – Start II Elbląg 35:25 (19:14)

Start II Elbląg: Małgorzata Kochańska, Elwira Krettke oraz Anna Frąckiewicz-5, Katarzyna Cekała-6, Adrianna Konefał-4, Marta Karwecka-6, Marta Woronko-3, Agata Szulc-1, Magdalena Lurka-0, Natalia Brojek-0

Do 22 minuty piłkarki ręczne Startu walczyły dzielnie i faworytki nie mogły uzyskać większej przewagi. Było 14:12 dla Słupii, ale w ostatnich ośmiu minutach pierwszej części elblążanki wyraźnie stanęły w miejscu, co bardziej doświadczone rywalki skrzętnie wykorzystały. Proste błędy i niedokładności zaprzepaściły duży wysiłek.

Po zmianie stron Start na szczęście nie spasował i zabrał się do odrabiania strat. Między 36 a 44 minutą nastąpił  najlepszy okres gry podopiecznych Justyny Steliny. Różnica zmalała znów do dwóch bramek (24:22 dla zespołu gospodarzy).

Na więcej elblążanki stać nie było. W końcówce trochę podrażnione liderki rozgrywek były dużo lepsze, stąd pewne zwycięstwo 35:25.

MKS Słupia Słupsk – EKS Start Elbląg 35:25 (19:14)