W II lidze awansem – Osłabiony AZS UWM dał radę Politechnice

W tej kolejce zespół AZS UWM miał pauzować, ale przystał na propozycje Politechniki Gdańsk na rozegranie meczu II ligi wcześniej niż jest to w terminarzu. Olsztynianom nie było to na rękę, bowiem drużynę dopadły choroby i kontuzje. Mimo, że trener Karol Adamowicz nie mógł skorzystać z siedmiu zawodników ,AZS wygrał u siebie ze studentami z Trójmiasta 36:33 (12:12).

AZS UWM Olsztyn – AZS Politechnika Gdańsk 36:33 (12:12)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Maciej Koledziński oraz Piotr Pstrągowski-3, Maciej Rugień-1, Adrian Wojciechowski-4, Adam Ziarnicki-2, Łukasz Olszewski-9, Szymon Wierzbicki-2, Bartosz Bonk-1, Radosław Dzieniszewski-11, Patryk Biliński-2.

W pierwszej części żadna ze stron nie mogła uzyskać przewagi. Po przerwie olsztynianom udało się odskoczyć na kilka bramek. W 40 minucie na cztery, a w 50 nawet na sześć. To gwarantowało spokojną końcówkę, choć rywale częściowo odrobili straty. W grze sporo było mankamentów, ale trener musiał eksperymentować. Brakowało mu zawodników, więc niektórzy występowali na innych pozycjach niż zazwyczaj.

Akademicy walczą o jak najwyższe miejsce. Przed nimi jeszcze mecze z Energetykiem Gryfino, Wybrzeżem Gdańsk  i MKS Grudziądz. Oby do składu wróciło jak najwięcej zawodników.

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn  – Sokół Gdańsk 33:26 (19:11)

WNS Bank Szczypiorniak: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek oraz Bartosz Idzikowski-8, Paweł Eichler-2. Maciej Malinowski-1, Łukasz Kozakiewicz-2, Paweł Aftyka-1, Piotr Deptuła-6, Piotr Dzido-1, Łukasz Sypniewski-5, Paweł Deptuła-7, Tomasz Zaborowski-0, Sebastian Koledziński-0, Dawid Batyra-0.

Olsztynianie od początku uzyskali dużą przewagę, a 8-bramkowa zaliczka do przerwy skłoniła trenera Targońskiego do małych eksperymantów. Zagrali więc wszyscy wpisani do protokołu zawodnicy i to w dośc dużym wymiarze. Emocji w tym meczu nie było za wiele, gospodarze zainkasowali punkty i nadal liczą się w walce o czołowe miejsca.