W II lidze – Jeziorak nie zwalnia, Jedynka Kodo odrobiła lekcje, bezradny Szczypiorniak II

Na sobotę (16 października) zaplanowano trzy mecze II ligi piłkarzy ręcznych z udziałem zespołów z Warmii i Mazur. Najwcześniej wystąpili szczypiorniści UKS Jedynka KODO Morąg, którzy pokonali u siebie outsidera tabeli MKS II Grudziądz 37:32 (16:16). Lekcje odrobione, choć spodziewano się łatwiejszej przeprawy. Jeziorak Iława odniósł  kolejne zwycięstwo, tym razem nad Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 38:30 (19:16). Rezerwy Szczypiorniaka wysoko przegrał w Tczewie z Samborem 24:38 (7:18)

UKS Jedynka KODO Morąg – MKS II Grudziądz 37:32 (16:16)

UKS Jedynka KODO Morąg: Zalewski Adrian, Majek Jakub, Idzikowski Bartosz-10, Karwowski Piotr-7, Rogala Dominik-7, Kozłowski Grzegorz-6, Liszewski Mateusz-4, Giżyński Grzegorz-2, Jastrzębski Adam-1, Bartnicki Bartosz, Koprowski Damian, Hołubiuk Jakub, Golon Patryk, Buluk Patryk, Bartnicki Janusz, Bartnicki Gustaw

Goście do tej pory nie zdobyli punktu i wydawało się,że morążanie nie będą mieli większych problemów. Tymczasem pierwsza polowa zakończyła się remisem. Po przerwie Jedynka KODO zagrała dużo lepiej i wreszcie złamała opór gości. Ale morążan na pewno stać na więcej.

Jeziorak Iława – Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 38:30 (19:16)

Jeziorak Iława:Michał Pająk, Jan Dembowski,-3 Jakub Jaworski-7, Tomasz Zembrzycki-2, Kacper Werra-1, Mateusz Trautsolt, Bartosz Prietz-8, Karol Cichocki-8, Filip Szczawiński-1, Patryk Żurawski-1, Patryk Dembowski-2 Jakub Minder, Marcin Prorok Dawid Jadanowski-5, Łukasz Jaworowski

W pierwszej połowie częściej prowadzili goście. Po 5 minutach było 3:0 dla Wybrzeża. Wprawdzie gospodarze szybko z nawiązką odrobili straty, ale znów do głosu doszli gdańszczanie. W 20 minucie ich przewaga wzrosła do trzech trafień (14:11). Finisz iławian był jednak imponujący. Na przerwę schodzili przy wyniku 19:16. W drugiej części utrzymywali dystans, a w ostatnich 10 minutach znacznie go powiększyli, bowiem goście wyraźnie spasowali nie widząc możliwości uzyskania korzystnego wyniku. W sumie pewne zwycięstwo, choć zdarzają się liderowi momenty przestojów. Na szczęście siła ofensywna drużyny pozwala na skuteczna reakcje.

MKS Sambor Latocha Agropom Tczew – KS Szczypiorniak II Olsztyn 38:24 (18:7)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Szymon Konarzewski-1, Jan Kamiński, Eryk Kulas, Damian Materna-4, Dominik Ziejewski, Hubert Kaczmarek, Aleksander Kania, Oliwier Ptak-3, Krystian Strączek-7, Adam Leśniak-1, Filip Kalinowski-1, Kacper Ropa-2, Piotr Fabisiak-5

Zespół Szczypiorniaka zagrał bardzo młodym składem, nie mógł skorzystać ze wzmocnień, gdyż w tym samym czasie pierwsza drużyna grała w Gryfinie. Siła fizyczna Sambora dała znać o sobie od początku. PO kwadransie gospodarze prowadzili 10:1. Pierwsza polowa przegrała różnicą 11 bramek ustawiła mecz. Po przerwie było ze strony olsztynian lepiej, ale tczewianie nie musieli się już specjalnie wysilać. Pamiętajmy jednak, że zawodnicy Szczypiorniaka występujący w II lidze mają przede wszystkim przygotować się do rywalizacji w swojej kategorii wiekowej.

MKS Sambor Latocha Agropom Tczew – KS Szczypiorniak II Olsztyn 38:24 / 18-7 /

IKS Jeziorak Iława – Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 38:30 / 19-16 /

UKS Jedynka Kodo Morąg – MKS II Grudziądz 37:32 / 16-16 /

Pogoń Handball Szczecin – AZS Fahrenheit Gdańsk 28:25 / 13-11 /

MKS Handball Czersk – BSMS Bartoszyce 24:20 / 12-9 / awansem

1 IKS Jeziorak Iława 4 12 148:92

2 MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 4 12 129:104

3 MKS Handball Czersk 4 12 104:80