W II lidze – Jeziorak zdał egzamin w Szczecinie, Szczypiorniak II za dwa, W Bartoszycach odetchnęli

Piłkarze ręczni Jezioraka Iława nie zwalniają tempa. W sobotę (23 października) odnieśli piąte kolejne zwycięstwo w II lidze pokonując w Szczecinie Pogoń Handball 29:27 (11:13). Był to niewątpliwie najtrudniejszy egzamin, który iławianie zdali, choć łatwo nie było.W niedzielę Szczypiorniak II Olsztyn zremisował z ASZ UKW Bydgoszcz 28:28 (12:15), ale okazał sie lepszy w karnych (4:3).  W Bartoszycach w derbach miejscowy BSMS pokonał  UKS Jedynka KODO Morąg 30:23 (14:10), odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Pogoń Handbal Szczecin – IKS Jeziorak Iława 27:29 (13:11)

Jeziorak Iława: Pająk Michał , Jaworski Jakub-7, Cichocki Karol-6, Szczawiński Filip-5, Dembowski Patryk-2, Zembrzycki Tomasz-2. Prietz Bartosz-2, Dembowski Jan-2, Jadanowski Dawid-1, Trautsolt Mateusz-1, Żurawski Patryk-1, Werra Kacper

Z pewnością była to najtrudniejsza próba Jezioraka w tym sezonie. Młodzi szczecinianie przegrali do tej pory tylko jedno spotkanie w Gdańsku z Autoinwest Wybrzeże 28:33, u siebie grali bez wpadek. I rzeczywiście od pierwszych minut rozgorzała walka. Najpierw prowadzili gospodarze (w 10 min. 4:2), potem goście 6:4, ale końcówka pierwszej części należała do Pogoni, która w 28 minucie miała już trzy bramki przewagi (12:9). Iławianie dość szczęśliwie poprawili wynik na 11:13, ale po przewie trzeba było gonić przeciwników. W 38 minucie notowano remis, ale potem znów minimalnie z przodu byli szczecinianie. Dopiero w ostatnich 10 minutach Jeziorak wykorzystał w pełni swe atuty. Wreszcie objął prowadzenie 22:20, i choć za chwilę Pogoń wyrównała (22:22), to jednak szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na stronę gości. W 59 minucie było 28:25. Wprawdzie Pogoni udało się zdobyć kontaktowego gola, ale piłkę mieli iławianie. Przetrzymali ka do końca, zyskując prawie równo z syreną rzut karny. W efekcie skończyło się na 29:27 i zdobyciu trzech bezcennych punktów.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – AZS UKW Bydgoszcz 28:28 (12:15) karne 4:3

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Aleksander Kania, Jakub Jurewicz-6, Dominik Ziejewski-1, Dominik Lewandowski-3, Jakub Bądzelewski-5, Jakub Góralski, Igor Buśko, Hubert Kaczmarek-1, Przemysław Mosiewicz-9, Oliwier Ptak-1, Krystian Strączek-1, Maciej Warmiński, Piotr Fabisiak-1

Olsztynianie zdobyli dwa cenne i szczęśliwe punkty, bo jednak przez sprawie potkanie prowadzili rywale, a ich przewaga sięgała już pięciu trafień. Gospodarzom udało się zredukować straty między 42 i 47 minutą. Wówczas było 21:22. Remis zanotowaliśmy w 52 minucie (23:23) W samej końcówce po bramkach Jakuba Jurewicza i Przemysława Mosiewicza Szczypiorniak prowadził 28:27, ale goście wykorzystali szansę w ostatniej minucie. Remis 28:28 oznaczał podział punktów i konkurs rzutów karnych. Emocji nie brakowało. Po pierwszej turze było 3:3 (celnie rzucili: Jakub Jurewicz, Przemysław Mosiewicz i Jakub Bądzelewski). Doszło do drugiej tury, gdzie bramkę zdobył Jakub Jurewicz, a zawodnik z Bydgoszczy przestrzelił. Dwa punkty trafiły do Szczypiorniaka.

BSMS Bartoszyce – UKS Jedynka KODO Morąg 30:23 (14:10)

BSMS Bartoszyce: Maciej Gryczka,, Tomasz Stankiewicz ,Andrzej Możeko-1, Jarosław Kaliczyński, Hubert Działa, Kacper Habński-1, Cezary Lasota-2, Dominik Pałasz-7,, Michał Pasławski, Bartłomiej Działa, Kamil Sokólski-1, Marcin Trebliński-1, Piotr Petrykowski, Filip Tokarz-8, Damian Dyszkowski, Tymoteusz Borysiuk-9

UKS Jedynka KODO Morąg: Adrian Zalewski Jakub Majek. Mateusz Liszewski-4, Adam Jastrzębski-1, Damian Koprowski-1, Bartosz Idzikowski-3, Piotr Karowski-3, Grzegorz Kozłowski-5, Patryk Golon-1, Gustaw Bartnicki, Grzegorz Giżyski-3, Mateusz Kowalski, Dominik Rogala-2, Janusz Bartnicki

Beniaminek doczekał się wreszcie zwycięstwa i to w efektownym stylu. Gospodarze od początku grali bardzo dynamicznie. Z miejsca przejęli inicjatywę. W 10 minucie prowadzili 5:2, w 20 minucie 11:6, a na przerwę schodzili przy rezultacie 14:10. Spodziewano się reakcji morążan, którzy w tym sezonie prezentowali się bardzo korzystnie. Ale w drugiej części szczypiorniści z Bartoszyc nie oddali inicjatywy. Powiększyli przewagę. W 50 minucie było już 24:17 i nikt nie mógł gospodarzom odebrać zwycięstwa. Uruchomione zostały „strzelby” BSMS: Tymoteusz Borysiuk, Filip Tokarz i Dominik Pałasz. Ta trójka zdobyła łącznie 24 bramki. A morążanie? Nie potrafili powstrzymać rozpędzonych przeciwników. Tak jakby w pewnym momencie pogodzili się z porażką.

BSMS Bartoszyce – UKS Jedynka Kodo Morąg 30:23 / 14-10 /

MKS II Grudziądz – MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 28:35 / 14-17 /

KS Szczypiorniak II Olsztyn – KU AZS UKW Bydgoszcz 28:28 / 12-15 /

Autoinwest Wybrzeże Gdańsk – MKS Handball Czersk 24:25 / 12-11 /

Pogoń Handball Szczecin – IKS Jeziorak Iława 27:29 / 13-11 /

1 IKS Jeziorak Iława 5 15 177:119

2 MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 5 15 164:132

3 MKS Handball Czersk 5 15 129:104