W II lidze – Karol Cichocki pociągnął Jeziorak, morążanie z pełną pulą, frycowe Bartoszyc

W pierwszej kolejce II ligi piłkarze ręczni Jezioraka Iława pauzowali, w ostatnich dniach wzmocnili skład i efekty przyszły. W swym premierowym spotkaniu iławianie pokonali w sobotę (25 września) na wyjeździe KS Szczypiorniak II 32:24 (17:13). Swój wielki dzień mieli też zawodnicy UKS Jedynka KODO Morąg 34:33 (18:19). Morążanie wytrzymali fizycznie bardzo wyrównany mecz, a co ważne zachowali zimną krew w końcówce. BSMS Bartoszyce przegrał z zespołem Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 26:27 (13:15), choć zwycięstwo było w zasięgu ręki.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – ITS Jeziorak Iława 24:32 (13:17)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Szymon Konarzewski, Fabian Masłowski, Jan Kamiński, Jakub Jurewicz-5, Dominik Ziejewski-1, Marcin Bajko, Mateusz Trawiński-2,Jakub Bądzelewski-1, Jakub Góralski, Hubert Kaczmarek-1, Przemysław Mosiewicz-6, Oliwier Ptak-1, Krystian Strączek-3, Adam Leśniak-1, Piotr Fabisiak-3

IKS Jeziorak Iława: Michał Pająk, Jan Dembowski-3, Igor Rasztęborski, Łukasz Kamiński, Mateusz Trautsolt, Jakub Jaworski-6, Bartosz Prietz-3, Karol Cichocki-12, Tomasz Zembrzycki-1, Patryk Żurowski-2, Patryk Dembowski-2, Krzysztof Szajkowski, Jakub Minder, Dawid Jadanowski-3, Łukasz Jaworowski

Piłkarze Jezioraka odkryli karty dopiero w premierowym meczu ligowym. Przegotowania były opóźnione, nie rozgrywano sparingów, Kluczowym okazało się pozyskanie dwóch zawodników: Bartosz Prietza z MKS Grudziądz oraz króla strzelców poprzedniego sezonu Karola Cichockiego z MKS Brodnica. Zawodnik ten mający na koncie występy w superlidze był indywidualnością sobotnich derbów. Zdobył dla Jezioraka 12 bramek. Olsztynianie rozpoczęli od prowadzenie 5:3 w 8 minucie, ale z wolna inicjatywę przejmowali iławianie, którzy do przerwy wypracowali sobie niewielką przewagę. Decydujący okres nastąpił między 38 min, a 46 min. kiedy różnica wzrosła do siedmiu trafień i losy meczu zostały przesądzone.

BSMS Bartoszyce – Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 26:27 (13:15)

BSMS Bartoszyce: Korneliusz Lewoń, Hubert Działa, Cezary Lasota, Dominik Pałasz-9, Szymon Janowicz-1, Tomasz Stankiewicz, Kamil Sokólski-1, Filip Mazurek-3, Marcin Trebliński-4, Filip Tokarz-3, Damian Dyszkowski-1, Tymoteusz Borysiuk-4.

Z opuszczonymi głowami schodzili z boiska piłkarze ręczni BSMS Bartoszyce. Po niezwykle wyrównanym spotkaniu przegrali jedną bramką, choć wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Jeszcze w przdeostatniej minucie po celnym rzucie Tymoteusza Borysiuka gospodarze prowadzili 26:25, ale nie potrafili utrzymać wyniku. W ostatniej minucie stracili dwie bramki, co zdarzyć się nie powinno, ale młodym graczom zdecydowanie brakuje ogrania w seniorskim handballu. Spotkanie lepiej zaczęli goście (4:1), ale zawodnicy z Bartoszyc szybko ochłonęli i już w 8 minucie było 4:4. Potem trwała wymiana soczystych ciosów. Zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 16:15 dla Gdańska. . Po zmianie stron goście złapali wiatr w żagle. Na kwadrans przed końcem prowadzili 23:20, Gospodarzom udało się wyrównać w 49 minucie (23:23), a w 53 odskoczyli od rywali na 25:23. W końcówce nie brakowało dramatycznych chwil. Z wojny nerwów obronna ręką wyszli szczypiorniści z Trójmiasta. Młodzież płaci frycowe, ale taki jest los beniaminka.

AZS UKW Bydgoszcz – UKS Jedynka KOKDO Morąg 33:34 (19:18)

Piłkarze ręczni z Morąga przez większość czasu pierwszej polowy mieli inicjatywę i nieznacznie prowadzili. Stracili je dopiero w końcówce, ale wynik 19:18 o niczym nie świadczył. Szanse obu stron nadal były wyrównane. Po przerwie drużyna Jedynki KODO uzyskała przewagę, jednak gospodarze byli tuż tuż. Na boisku trwała bezpardonowa walka. Sędziwie nie żałowali kartek, z tym, że ich rozdział nie był równomierny: Morąg – 11, Bydgoszcz 6. W 56 minucie czerwona kartkę otrzymał Patryk Golon i w goście musieli grać w osłabieniu. Utrzymali jednak niewielki dystans, a to m. in. dzięki świetnej interwencji Janusza Bartnickiego, który obronił rzut karny. Mimo wysiłków akademików trzy punkty powędrowały do Morąga. Goście wytrzymali ten mecz kondycyjnie, są pod tym względem dobrze przygotowani, a było to dużym mankamentem w poprzednich rozgrywkach, Najwięcej bramek zdobyli: Dominik Rogala i Bartosz Idzikowski po 8 oraz Patryk Golon -5. Skład i statystyki niebawem.

BSMS Bartoszyce – Autoinvest Wybrzeże Gdańsk 26:27 / 15-16 /

MKS II Grudziądz – Pogoń Handball Szczecin 22:30 / 9-16 /

KS Szczypiorniak II Olsztyn – IKS Jeziorak Iława 24:32 / 13 – 17 /

AZS Fahrenheit Gdańsk – MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 23:24 / 9-9 /

KU AZS UKW Bydgoszcz – UKS Jedynka Kodo Morąg 33:34 /19-18 /

1 Autoinvest Wybrzeże Gdańsk 2 6 67:48

2 Pogoń Handball Szczecin 2 6 58:49

3 MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 2 6 57:51