W II lidze porażki z faworytami – Nie było punktu zaczepienia

Nie powiodły się wyprawy naszych II-ligowców na Pomorze. AZS UWM po fatalnej pierwszej połowie przegrał w Koszalinie z Gwardią 31:37(11:18), natomiast WBS Bank Szczypiorniak nie sprostał liderowi rozgrywek drużynie Wybrzeża Gdańsk  19:47 (7:24). Tutaj trudno było oczekiwać wyrównanej gry, po prostu gdańszczanie są zespołem z zupełnie innej półki.

Gwardia Koszalin – AZS UWM Olsztyn 37:31 (18:11)

AZS UWM Olsztyn: Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-0, Piotr Wiśniewski-0, Piotr Pstrągowski-4, Patryk Terlecki-5, Maciej Rugień-1, Adrian Wojciechowski-8, Adam Ziarnicki-0, Łukasz Olszewski-1, Szymon Wierzbicki-0, Radosław Dzieniszewski-9, Michał Osiński-2.

Akademicy zupełnie zawalili pierwsza część spotkania, ściślej końcówkę. W 20 minucie przegrywali zaledwie 8:9, potem dali się zaskoczyć i schodzili na przerwę z 7-bramkową stratą. Zawiedli szczególnie rozgrywający, bramki padały głównie ze skrzydeł i koła.

Po przerwie gra była dużo lepsza, ale dystans nie do odrobienia. Gwardia jest zbyt solidnym zespołem by stracić taka przewagę. Wniosek jest jeden. Z takim rywalem nie można pozwolić sobie nawet na kilkuminutowy przestój.

Wybrzeże Gdańsk – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 47:19 (24:7)

Niestety trener otrzymał protokołu, stąd brak statystyk, ale wynik mówi wszystko. Olsztynianie pojechali w osłabionym składzie, bowiem za tydzień mają ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorów i ryzyko odniesienia kontuzji było zbyt duże. Zresztą Wybrzeże jest zespołem nieosiągalnym, który dałby sobie radę z niejednym pierwszoligowcem. Wynik wysoki i trzeba o tym meczu jak najszybciej zapomnieć.