W II lidze sukces Orlika Reszel – MTS pokpił sprawę i zremisował

Piłkarki ręczne Orlika Reszel z meczu na mecz się rozkręcają i daje to wymierne efekty. W sobotę (10 grudnia) odniosły niespodziewane zwycięstwo nad mocnymi rezerwami Vistalu Gdynia 39:37 (18:19). W tym wyrównanym spotkaniu zadecydował dobry okres gry po przerwie reszelanek. Uzyskały kilkubramkową przewagę, która zapewniła im w miarę spokojną końcówkę. Zawiodły szczypiornistki MTS Gizycko, które w niedzielnym meczu z Olimpijczykiem jeszcze na dwie minuty ptrzed końcem prowadziły 30:27, a w efekcie zremisowały 30:30 (15:14).

Orlik Reszel – Vistal Łączpol II Gdynia 39:37 (18:19)

Orlik Reszel: Aleksandra Perłowska – Małgorzata Dygant-6, Paula Kamińska-0, Magda Subocz-13, Dominika Piskosz-0, Aleksandra Rakieć, Aleksandra Ślęzak, Karolina Juchniewicz-12, Katarzyna Fenik-1, Agnieszka Wojciechowska-3, Joanna Olszewska-2, Anna Jeziorek-1, Aleksandra Pyrczak-1, Paulina Siłkowska.

Orlik przystąpił do gry bez swojej czołowej zawodniczki Magdaleny Stachelek, która w poprzednim meczu w Kowalewie Pomorskim doznała bolesnej kontuzji (złamany nos) i jej występ był wykluczony. W pierwszej części często notowaliśmy remisy, żadna ze stron nie mogła odskoczyć. Była to typowa wymiana ciosów, gdzie mniej uwagi wracano na obronę.

Po przerwie reszelanki zaatakowały i udało się uzyskać przewagę, która chwilami sięgała pięciu bramek. Na dwie minuty przed końcem było 38:34 i w zasadzie losy meczu zostały przesądzone. Rywalki walczyły, nieco zmniejszyły straty, ale nie miały szans na dogonienie Orlika. Cenne zwycięstwo, które otwiera lepsze perspektywy na dalszą część rozgrywek

MTS Giżycko – Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie 30:30 (15:14)

MTS Giżycko: Wiktoria Dudziak i Iwona Augustynowicz oraz Marta Grzeszczyk-3, Aleksandra Bugaj-1, Natalia Skwarek-0, Justyna Melnyk-1, Sylwia Czeska-0, Kinga Filipkowska-8, Andżelika Choroszko-0, Marlena Gołaś-3, Magda Filipkowska-4, Elżbieta Nowicka-4, Daria Kalinowska-6

MTS zremisował na własne życzenie bo komplet punktów był w zasięgu ręki. W 46 minucie podopieczne Andrzeja Paszkiewicza prowadziły już 24:18, a w 59 minucie 30:27. Grając w podwójnym osłabieniu nie potrafiły utrzymać zwycięstwa, które wymknęło się w ostatniej chwili. Nawet w czwórkę MTS powinien sobie poradzić i dowieźć wygraną.

Poniżej oczekiwań wypadła Aleksandra Bugaj, czołowa snajperka, która tym razem zaliczyła jedno trafienie. Zabrakło też w grze chorej Sylwii Czeskiej, która siedziała tylko na ławce rezerwowych.

MTS Giżycko – Olimpijczyk Kowalewo 30:30

Vambresia – Worwo – MTS Kwidzyn 22:36

LUKS Orlik Reszel – Vistal Łączpol Gdynia  39:37

1 MTS Kwidzyn 10 177:119

2 MTS Giżycko 7 152:151

3 Vistal Łączpol Gdynia 4 162:161

4 Vambresia – Worwo 4 170:177  1

5 LUKS Orlik Reszel 3 145:168