W II lidze – Szczypiorniak nie zawiódł w Brodnicy, dzielny Jeziorak

W ostatnim meczu II ligi tego sezonu piłkarze ręczni KS Szczypiorniak Olsztyn pokonali w sobotę (15 maja) na wyjeździe MKS Brodnica 33:30 (19:12) i zapewnili sobie drugie miejsce w rozgrywkach. To najlepszy rezultat w historii olsztynian w II lidze i jeśli dodamy do tego tytuł mistrzów Polski juniorów to sezon można uznać za wyjątkowo udany. Z honorem pożegnali sezon zawodnicy Jezioraka Iława, którzy postawili się mistrzowi grupy KPR Blejkan Gryfino. Nieznaczna porażka 25:28 (12:15) ujmy nie przynosi, tym bardziej, że faworyci musieli się mocno sprężyć by wywieźć z Iławy komplet punktów.

MKS Brodnica – KS Szczypiorniak Olsztyn 30:33 (12:19)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski, Jakub Pikura, Szymon Konarzewski, Jakub Jurewicz-2, Tomasz Dębek-1, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-5, Maciej Retkiewicz-1, Karol Domagalski-2, Jakub Bądzelewski-2, Przemysław Mosiewicz-3, Dominik Lewandowski-1, Jakub Ostrówka-4, Mateusz Reszczyński-2, Radosław Dzieniszewski-5, Konrad Domian.

Było to bezpośrednie spotkanie o wicemistrzostwo grupy. Olsztynianie stanęli na wysokości zadania. Zagrali bardzo dobrze i już w pierwszej części zapewnili sobie sporą przewagę. W tym okresie świetnie bronili, a do skuteczności w ataku też nie można mieć zastrzeżeń. Po przerwie gospodarze starali się odrobić dystans. Wprawdzie zmniejszyli różnicę, ale wynik był w miarę bezpieczny i trener Konstanty Targoński mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Prawie komplet wpisał się na listę strzelców.

Cały czas czekamy na decyzję ZPRP w sprawie zapowiadanej przed sezonem reorganizacji rozgrywek ligowych. Zajęcie drugiego miejsca z cała pewnością dałoby możliwość gry w nowej znacznie silniejszej II lidze.

ITS Jeziorak Iława – KPR Blejkan Gryfino 25:28 (12:15)

ITS Jeziorak Iława: Grzegorz Dudek, Michał Pająk, Marcin Prorok-4, Jakub Węglarski, Łukasz Jaworowski, Łukasz Kamiński-5, Mateusz Trautsolt-3, Grzegorz Baliński, Patryk Dembowski-8, Dominik Rogala-1, Jan Dembowski-4.

Szczypiorniści Jezioraka pożegnali sezon w dobrym stylu, stawiając mistrzowi grupy duże wymagania. Wprawdzie początek należał zdecydowanie do gości, którzy w 13 minucie prowadzili już 10:2, ale iławianie ani myśleli opuszczać głów. Już do przerwy udało im się zredukować przewagę. Po zmianie stron zaatakowali z jeszcze większym animuszem. W 44 minucie było nawet 20:19 dla Jezioraka i zanosiło się na sensację. Losy meczu ważyły się. W 48 minucie gospodarze przegrywali tylko 22:23, potem jednak stracili trzy bramki z rzędu i Blejkan opanował sytuację. Grający wąskim składem iławianie byli już zmęczeni i w końcówce niewiele już mogli zdziałać, ale za postawę w tym spotkaniu należą im się gorące brawa.