W II lidze – Szczyt w Iławie dla Sambora, Jedynka KODO powalczyła w Czersku

Wydarzeniem sobotniej (20 listopada) serii spotkań II ligi (pomorskiej) piłkarzy ręcznych był mecz w Iławie między IKS Jeziorak i Samborem Latocha Agropom Tczew. Drużyny przystępowały do gry z kompletem punktów. Iławianom nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy i przegrali 29:33 (11:13). Oczywiście nie ma tragedii, a porażka z pewnością ostudzi trochę emocje skrajnych optymistów, powinna też zmobilizować zawodników, którym zwycięstwa przychodziły zbyt łatwo. Jedynka KODO powalczyła w Czarsku z MKS Handball, ale ostatecznie uległa 24:26 (11:13)

IKS Jeziorak I.ława – Sambor Latocha Agropom Tczew 29:33 (11:13)

IKS Jeziorak Iława: Grzegorz Dudek, Marcin Prorok, Jan Dembo11:13)wski-5, Jakub Jaworski-2, Tomasz Zembrzycki,Łukasz Kamiński, Bartosz Prietz-3, Karol Cichocki-10, Filip Szczawiński-1, Patryk Żurawski-2, Patryk Dembowski-2, Dawid Jadanowski-4

W meczu dwóch niepokonanych drużyn w tym sezonie lepsi okazali się tczewianie. Wygrali pewnie i zasłużenie. Dysponowali bardziej wyrównanym składem. Potrafili w pewnym momencie uzyskać przewagę i skrzętnie jej bronili. W końcówce nie musieli się specjalnie wysilać. W zespole iławskim na tle mocnego przeciwnika ujawniło się kilka braków, których nie zauważaliśmy gdy Jeziorak wygrywał łatwo i wysoko. Passa została przerwana, ale nie ma co z tego robić tragedii, jest na pewno czas by wyciągnąć wnioski i skorygować tak widoczne w sobotę mankamentu. Po pierwszej bardzo wyrównanej połowie, w drugiej tczewianie nadspodziewanie łatwo odskoczyli i nie spotkali się z ripostą gospodarzy. Na kwadrans przed końcem przewaga Sambora sięgała ośmiu bramek. Skończyło się na czterech, ale zwycięstwo tczewian nie było ani przez chwilę Zagrożone.

MKS Handball Czersk – UKS Jedynka KODO Morąg 26:24 (16:11)

UKS Jedynka KODO Morąg: Adrian Zalewski, Jakub Majek, Janusz Bartnicki, Mateusz Liszewski, Damian Koprowski, Bartosz Idzikowski, Piotr Karwowski, Grzegorz Kozłowski, Karol Kosiński, Bartosz bartnicki, Jakub Hołubiuk, Grzegorz Giżyński, Mateusz Kowalski, Dominik Rogala

Morążanie zaprezentowali się w Czersku z dobrej strony, ale ponieśli zbyt duże straty w pierwszych 30 minutach. Walczyli wprawdzie do końca, ale zabrakło czasu by urwać gospodarzom przynajmniej punkt.

1 MKS Sambor Latocha Agropom Tczew 9 27 287:238

2 IKS Jeziorak Iława 9 24 308:230

3 MKS Handball Czersk 9 18 231:226

4 AZS Fahrenheit Gdańsk 8 15 237:214

5 Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 9 15 276:261

6 Pogoń Handball Szczecin 9 15 258:251

7 UKS Jedynka Kodo Morąg 9 12 258:275

8 KU AZS UKW Bydgoszcz 8 7 241:240