W II lidze – Szczypiorniak odmieniony po przerwie, zabójczy finisz Jezioraka, KODO bezradne

W II lidze piłkarzy ręcznych już finisz. W spotkaniu zespołów czołówki KS Szczypiorniak pokonał w Olsztynie MKS Handball Czersk 35:31 (15:18), odmieniając losy meczu po przerwie. Miłą niespodziankę sprawił Jeziorak Iława, który wygrał na wyjeździe z AZS UKE Bydgoszcz 24:23 (8:13). Nic nie zapowiadało sukcesu gości, którzy do końca grali bardzo ambitnie i po przerwie z nawiązką odrobili duże straty. Duże brawa i mocny akcent na finiszu sezonu. Szczypiorniści UKS Jedynka Kodo Morąg nie sprostali MKS Brodnica i wysoko przegrali 24:42 (13:21).

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Handball Czersk 35:31 (15:18)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski, Jakub Pikura, Jakub Jurewicz-8, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-6, Maciej Retkiewicz-2, Karol Domagalski-1, Jakub Ostrówka-11, Mateusz Reszczyński-1, Radosław Dzieniszewski-1, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz, Dominik Lewandowski, Konrad Domian

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej części gospodarze nie mogli sobie poradzić z dwoma wiodącymi zawodnikami Czerska, którzy sprytnie zwodzili naszych obrońców i dochodzili do czystych pozycji rzutowych. Na szczęście przewaga nie była duża. W przerwie nastąpiły gruntowne korekty taktyczne. Udało się ograniczyć ruchy wspomnianych snajperów, ale o zwycięstwie olsztynian zadecydowała też dużo lepsza kondycja. W ostatnich dziesięciu minutach Szczypiorniak wreszcie wyszedł na prowadzenie zdobywając wiele bramek z szybkich kontrataków. Piękny wynik indywidualny zanotował Jakub Ostrówka, który trafił do siatki 11 razy.

UKS Jedynka KODO Morąg – MKS Brodnica 24:42 (13:21)

UKS Jedynka KODO Morąg; Adrian Zalewski, Jakub Majek, Mateusz Liszewski-4, Patryk Buluk-7, Tomasz Zaborowski-2, Szymon Zalewski-1, Patryk Golon-5, Karol Kosiński-5, Gustaw Bartnicki, Damian Łukasiak, Jacek Maszkiewicz

W zespole morąskim nie ma już takiej mobilizacji, a to nie ujdzie na sucho grając przeciwko dobrze przygotowanemu rywalowi. ,Zawodnicy z Brodnicy walczą o jak najwyższe miejsce w tabeli i gospodarzy potraktowali bardzo surowo. Mieli zresztą ułatwione zadanie, bowiem gra w obronie Jedynki pozostawiała wiele do życzenia.

AZS UKW Bydgoszcz – Jeziorak Iława 23:24 (13:8)

Przed meczem oba zespoły zgromadziły jednakowa liczbę punktów. I choć drużyny znajdują się w dolnych rejonach, każdy chce się podciągnąć w tabeli. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszej części dyktowali warunki. Pięć bramek przewagi to solidna zaliczka. Iławianie mieli problemy ze zdobywaniem bramek. Najważniejsze, że  nadal wierzyli w sukces. Po zmianie stron role się odwróciły. Jeziorak atakował z determinacją i dwoił się w obronie i przyszły efekty. Końcówka była zacięta, ale będący na fali goście nie zmarnowali okazji i zainkasowali komplet punktów.