W II lidze – Zabójcze kontry Szczypiorniaka, Wybrzeże za mocne

Ze zmiennym szczęściem grały nasze zespoły w II lidze piłkarzy ręcznych. WBS Bank Szczypiorniak odniósł wysokie zwycięstwo na wyjeździe nad Alfą 99 Strzelno 38:29 (20:15), natomiast AZS UWM przegrał we własnej hali ze zdecydowanym tabeli Wybrzeżem Gdańsk 26:36 (12:18). Tutaj olsztynianie stali na straconej pozycji, ale przy bardziej rozsądnej grze w końcówce mogli się pokusić o bardziej honorowy wynik.

AZS UWW Olsztyn – Wybrzeże Gdańsk 26:36 (12:18)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński i Mateusz Gawryś oraz Piotr Wiśniewski-2, Piotr Pstrągowski-2, Patryk Terlecki-4, Adrian Wojciechowski-5, Adam Ziarnicki-0, Kamil Rykowski-0, Tomasz Łazicki-1, Łukasz Kowalczyk-1, Bartosz Bonk-1, Radosław Dzieniszewski-9, Michał Osiński-1

Do 25 minuty trwała wyrównana walka i faworyci nie potrafili uzyskać przewagi. Niestety w końcówce pierwszej połowy zdarzył się krótki okres dekoncentracji i goście błyskawicznie zdobyli kilka bramek z rzędu.

Po zmianie stron zwiększyli dystans, ale akademicy  nie odpuścili i po kilku efektownych akcjach zmniejszyli różnice do pięciu oczek. Niestety w ostatnich fragmentach poniosła ich fantazja. Popełnili kilka prostych błędów i rywale błyskawicznie to wykorzystali odnosząc wysokie zwycięstwo.

Alfa 99 Strzelno – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 29:38 (15:20)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Maciej Koledziński oraz Paweł Eichler-4, Bartosz Idzikowski-7, Łukasz Kozakiewicz-3, Dawid Batyra-2, Sebastian Koledziński-6, Łukasz Sypniewski-1, Piotr Deptuła-1, Piotr Dzido-14, Tomasz Zaborowski-0, Paweł Aftyka-0, Marcin Sajkowski-0

Olsztynianie rozpoczęli od prowadzenia 6:3, ale gospodarzom udało się wyrównać na 10:10. Był to jednak ostatni remis w tym meczu. Z każdą minutą Szczypiorniak uzyskiwał coraz większa przewagę. Mogły zaimponować zwłaszcza kontrataki, z których padało większość bramek. Drużyna Konstantego Targońskiego była szybsza i wytrzymała mecz kondycyjnie. Pod tym względem zawodnicy Strzelna wyraźnie ustępowali, a w końcówce stracili ochotę do gry. Zwraca uwagę doskonała skuteczność Piotra Dzido