W II lidze – Zadziorny Szczypiorniak, AZS UWM poległ w końcówce

W meczach naszych II-ligowców tym razem niepowodzenia. Czasami jednak z porażek też można wyciągnąć coś pozytywnego. Młody zespół Szczypiorniaka przegrał w Malborku z kandydująca do I ligi Pomezanią 28:32(14:15), prowadząc równą walkę prawie prze pełne 60 minut. AZS UWM uległ u siebie Energetykowi Gryfino 33:40 (15:18). Gdy akademicy doprowadzili do remisu 29:29 wydawało się, że wszystko przed nimi. Posypały się jednak kary i nadzieja zgasła.

Pomezania Malbork – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 32:28 (15:14)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek oraz Maciej Malinowski-3, Bartosz Idzikowski-7, Łukasz Kozakiewicz-2, Rafał Pedynkowski-1, Sebastian Koledziński-1, Łukasz Sypniewski-6, Piotr Deptuła-2, Piotr Dzido-2, Paweł Deptuła-4

W Malborku z wyjątkiem Wybrzeża Gdańsk wszystkie zespoły przegrywały bardzo wysoko, wynik jest więc sporym zaskoczeniem. Olsztynianie od początku grali bardzo dobrze, z wiarą w końcowy sukces. Jeszcze w 53 minucie był remis 27:27. Niestety posypały się kary. Na ławkę powędrował Paweł Deptuła, który świetnie spisywał się w obronie i w tym okresie gospodarze rozstrzygnęli losy meczu. Warto zaznaczyć, że Pomezania nie otrzymała od sędziów żadnej kary, Szczypiorniak aż pięć.

AZS UWM Olsztyn – Energetyk Gryfino 33:40 (15:18)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-0, Piotr Pstrągowski-4, Patryk Terlecki-5, Maciej Rugień-3, Adrian Wojciechowski-12, Adam Ziarnicki-1, Łukasz Olszewski-1, Kamil Rykowski-0, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-0, Radosław Dzieniszewski-7

Akademicy cały czas musieli gonić wynik. Niefortunnie rozpoczęli spotkanie, pozwolili gościom odskoczyć na spory dystans. Przewaga po 30 minutach zmalała do trzech bramek. Tuż po zmianie stron rywale powiększyli różnicę do pięciu goli i wydawało się, że jest już po meczu. Gospodarze zdobyli się jeszcze na jeden zryw i doprowadzili w 49 minucie do remisu 29:29. W tym momencie AZS otrzymał trzy dwuminutowe kary. Doświadczeni przeciwnicy skwapliwie skorzystali z okazji. Zdobyli cztery bramki z rzędu. Tego już nie udało się odrobić. W zespole olsztyńskich oprócz supersnajpera Adriana Wojciechowskiego wyróżnił się Maciej Koledziński.

Gwardia Koszalin – Alfa 99 Strzelno 46:25 (17:11),

Pomezania Malbork – Szczypiorniak Olsztyn 32:28 (15:14),

AZS UWM Olsztyn – Energetyk Gryfino 33:40 (15:18),

LKS Kęsowo – SHC Wybrzeże Gdańsk 10:48 (6:25),

MKS Grudziądz – AZS PG Gdańsk 36:34 (16:20)

1. Pomezania Malbork 18    17   1   0   35 700:433

2. Wybrzeże Gdańsk 17   16   1   0    33 666:358

3. Energetyk Gryfino 18   12   0   6    24 596:471