W III lidze Gołdap znów lepsza od Olecka – Goście kontrolowali sytuację

W meczu o mistrzostwo III ligi Podlaskiej Czarni Granit Olecko przegrali UKS Jaćwingowie Gołdap 28:30 (15:14). W pierwszej rundzie również zwyciężyła siódemka z Gołdapi, tyle że różnica 9 bramek. Mecz był bardzo interesujący, zacięty i wzbudził ogromne zainteresowanie. Kluby kibica obu zespołów stanęły na wysokości zadania i przez pełne 60 minut zagrzewały swych ulubieńców do walki.

Czarni Granit Olecko – UKS Jaćwingowie Gołdap 28:30 (15:14)

Czarni Granit Olecko: Kamil Sosnowski , Przemysław Książkiewicz, Dawid Słabiński (5), Damian Bielecki (8), Mateusz Cemka (3), Jakub Kołdys, Damian Sikorski, Kamil Michnowski (6), Hubert Dłużniewski (1), Filip Janicki (1), Mikołaj Głębocki, Tomasz Kozłowski, Marcel Szupieńko, Maciej Mularczyk (4), Jakub Domel.

UKS Jaćwingowie Gołdap: Tomasz Szyszkowski (5), Krzysztof Rzeźnicki, Daniel Godlewski (4), Filip Czajkowski(4), Ireneusz Wasilewski, Patryk Radzewicz, Mateusz Bruszewski (7), Krystian Puchłowski (2), Piotr Karbowski (6), Mateusz Sztuk (1), Krystian Krzykwa 91), Rafał Budlewski, Rafał Śniosek, Adam Gawza.

Goście prowadzili przez większą częśc meczu.Troche ułatwiła im zadanie sytuacja z 1 min. kiedy bramkarz Czarnych Kamil Sosnowski otrzymał czerwona kartkę. Jaćwingowie mieli w pierwszej części juz trzybramkowa przewagę, ale gospodarzom udało się z nawiązka odrobić straty. Po przerwie gołdapianie przejeli inicjatywę.  Na kwadrans przed końcem prowadzili 25:20 i kontrolowali mecz do ostatniej syreny. Zasłuzone zwycięstwo.

Po tym zwycięstwie Jaćwingowie mają 6 punktów i liczą się w walce o czołowe miejsca. Czarni nadal bez zdobytego punktu.