W III lidze podlaskiej – Zadowolony tylko EKS Szczypiorniak

W sobotę (22 listopada) odbyły się mecze trzeciej kolejki III ligi piłki podlaskiej, gdzie występuje tercet zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego. Najbardziej zadowoleni powinni być zawodnicy Szczypiorniaka Ełk, którzy pokonali w Gołdapi Jaćwingów 31:27.Czarni Olecko byli pełni wiary w zwycięstwo z Siemiatyczami i początkowo realizowali cel, ale w końcówce pokpili sprawę i przegrali u sobie 26:28.

UKS Jaćwingowie Gołdap – EKS Szczypiorniak Ełk 27:31 (17:14)

Przy pełnych trybunach, w hali MOSIR w Gołdapi zawodnicy Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak rozegrali drugi mecz w III lidze Podlaskiej z zawodnikami UKS Jaćwingowie Gołdap. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze 17:14. Ełczanie zaliczyli sporo kar, poza tym zabrakło kilku chorych zawodników. Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę, zagrali uważniej w obronie i w efekcie z nawiązka odrobili straty zwyciężając 31:27.

W ełckiej drużynie zagrali: Aleksander Czyż, Kamil Fiedorowicz, Krystian Górski (2), Jakub Karczewski (9), Kamil Jabłoński, (2), Artur Zapolski (4), Sebastian Myszczyński, Piotr Pstrągowski (2), Przemysław Misztal (3), Damian Bekulard (1), Szymon Wierzbicki (8).

{AdmirorGallery}elk78{/AdmirorGallery}

Czarni Olecko – TS Siemiatycze 26:28

Przez wiele minut mecz toczył się przy prowadzeniu gospodarzy. Wprawdzie była to pzrewaga minimalna, ale dawała nadzieje na zdobycie kompletu punktów. Niestety w ostatnim fragmencie do głosu doszli goście w wygrali różnica dwóch bramek 28:26.

1 KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 2 4 57-43

2 TS MOSIR Siemiatycze 3 4 83-83

3 EKS Szczypiorniak Ełk 2 2 53:53

4 UKS Jaćwingowie Gołdap 3 2 87-90

5 MLKS Czarni Olecko 2 0 51-62