W Kielcach przerwany koszmar Startu Elbląg – Lepiej późno niż wcale

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Start Elbląg pokonał na wyjeździe KSS Kielce 26:24 (11:14). Tym samym elblążanki przerwały fatalną passę ośmiu meczów bez zwycięstwa. Nie pomogło to niestety w awansie do czołowej ósemki, ale te dwa punkty mogą okazać się bezcenne w walce o utrzymanie się w superlidze. Cóż, można rzec – lepiej późno niż wcale.

KSS Kielce – Start Elbląg 24:26 (14:11)
Najwięcej bramek: dla KSS – Joanna Drabik 8, Kamila Skrzyniarz 6, Marzena Paszowska 4; dla Startu – Edyta Szymańska 7, Agnieszka Wolska 6, Aleksandra Jędrzejczyk 5.

Przed tym meczem elblążanki nie miały już najmniejszych szans na udział w play off. Miały dwa punkty straty do Olimpii Nowy Sącz, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań (18:21 i 26:26). Teraz jak na dłoni widać co w przypadku elblążanek znaczy presja. Gdy grały na luzie potrafiły nawiązać równa walkę z piątym zespołem tabeli i to na jego boisku. To prawda, że kielczanki prowadziły prawie przez całe spotkanie, najważniejszy jest jednak efekt końcowy, a to w ostatnich minutach Start okazał się lepszy i zapewnił sobie wygraną. Ambicje w tym sezonie były większe. Teraz jednak trzeba opanować sytuacje i na bezpiecznym miejscu zakończyć rozgrywki. Pierwszy ktok zawodniczki z Elbląga już wykonały.