W Koronowie Szczypiorniak górą – AZS UWM bezradny po przerwie

Piłkarze ręczni WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn odrabiają straty w II lidze. W sobotę odnieśli kolejne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Koronę Koronowo 30:28 (20:11). O sukcesie olsztynian zadecydowała bardzo dobra w ich wykonaniu pierwsza część spotkania. Spokojna gra w obronie i szybkie kontry rozbiły gardę gospodarzy. Wynik 20:11 odzwierciedla przewagę. Potem było znacznie gorzej, ale nie na tyle by wygrana gości stała się zagrożona. W akademickich derbach AZS UWM przegrał w Bydgoszczy z AZS UKW 25:35 (16:19). Wynik nie jest niespodzianka. Olsztynianie do przerwy radzili sobie dobrze, potem jednak ugieli sie pof napotem faworytów.

Korona Koronowo – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 28:30 (11:20)

EBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek oraz Michał Pieczul-3, Maciej Malinowski-4, Tomasz Zaborowski-7, Bartosz Idzikowski-1, Łukasz Kozakiewicz-7, Sebastian Koledziński-4, Jakub Trypucki-0, Piotr Dzido-1, Marcin Wójcik-3.

Do optymalnego składu II-ligowego Szczypiorniaka jeszcze daleko, ale jadra jest coraz mocniejsza i to widac było w spotkaniu w Koronowie. W pierwszej części wszystko funkcjonowalo bez zarzutu. Olsztynianie uzyskali ogromna przeagę, która ich troche uśpiła i po przerwie za bardzo pofolgowali. zagrożenia jednak nie było.

AZS UKW Bydgoszcz – AZS UWM Olsztyn 35:25 (19:16)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Mateusz Kojtych oraz Łukasz Olszewski-9, Marcin Prorok-5, Patryk Biliński-4, Piotr Pstrągowski-4, Patryk Terlecki-2, Robert Nalewajek-1, Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki-0, Kamil Nogal-0, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-0, Adam Barczak-0

Do przerwy olsztynianie trzymali się dzielnie. Walczyli w obronie i choc faworyci prowadzili ich przewaga nie była duża. Po zmianie stron posypały sie dwuminutowe kary, a w gra w osłabieniu kortowian ułatwiła zadanie zespolowi z Bydgoszczy, który grał z dużą swoboda i pewnością. Przewaga wzrastała, ale rozmiary porażki w granicach przyzwoitości.