W Lesznie obnażone słabości Techtransu – To już gwóźdź do trumny

Piłkarze ręczni  zespołu Wójcik meble Techtrans Elbląg pożegnają się z I ligą. W tym sezonie nie potrafili się podnieść po fatalnym początku rozgrywek. W drugiej części rywalizacji , choć stoczyli wiele wyrównanych potyczek, schodzili z boiska zazwyczaj pokonani. W sobotę (24 marca) Arot Astromal Leszno obnażył całkowicie słabości elblążan i pokonał ich bardzo wysoko 42:30 (17:8). Po dziesięciu w miarę wyrównanych minutach gospodarze uzyskali zdecydowaną przewagę, a po przerwie urządzili sobie kosztem Techtransu prawdziwy festiwal strzelecki.

Arot Astromal Leszno – Wójcik Meble Techtrans Elbląg 42:30 (17:8)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg : Henryk Rycharski i Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-10, Mateusz Rutkowski-0, Kamil Dukszto-5, Damian Spychalski-4, Maciej Dawidowski-1, Jakub Rybczyński-4, Tomasz Maluchnik-3, Jakub Fonferek-3, Maciej Wasilenko-0, Grzegorz Szczepański-0

Tym razem dłuższej chwili słabości nie udało się przetrzymać. Rywale okazali się bezwzględni i już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy spotkania. W poprzednich potyczkach elblążanie choć nie imponowali skutecznością, to potrafili nieźle bronić dostępu do własnego przedpola W tym meczu zabrakło zorganizowanej obrony, a gospodarze poruszali się bezkarnie i ostrzeliwali naszą bramkę. Po przerwie emocji było jak na lekarstwo, trenerzy dawali szansę gry wszystkim zawodnikom bo losów meczu nie można było już odmienić.