W lidze juniorów faworyci nie zawiedli – Nierówne siły

W drugiej serii spotkań ligi wojewódzkiej juniorów nie zanotowaliśmy niespodzianek. Faworyci, mimo, ze grali na wyjeździe, odnieśli bardzo pewne zwycięstwa. Szczypiorniak Olsztyn wygrał w Bartoszycach 31:24, a Truso Elbląg w Olecku 34:18. Wszystko wskazuje na to, że walka o złoto rozegra się tradycyjnie między zespołami z Olsztyna i Elbląga. Przypomnijmy, że w premierze drużyna Truso wygrała ze Szczypiorniakiem na jego boisku 23:21. Rewanż w Elblągu będzie kluczowy.

MDK Pasja Bartoszyce – KS Szczypiorniak Olsztyn 24:31 (13:16)

MDK Pasja Bartoszyce: Korneliusz Lewoń, Filip Tokarz-8, Dawid Marciniak, Kacper Habiński-7, Kamil Sokólski, Jakub Lewandowski-1, Hubert Działa-2, Bartłomiej Działa-3, Szymon Kanclerz-1, Damian Dyszkowski, Tymoteusz Borysiuk-2.

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski, Eryk Kulas, Maciej Warmiński-1, Robert Targoński-6, Filip Lewalski-5, Maciej Retkiewicz-4, Karol Domagalski-3, Jakub Bądzelewski, Kacper Walczak-4, Sebastian Kusiak, Piotr Kopczyński, Klaudiusz Leszczyński-2, Mateusz Rakowski, Mateusz Reszczyński-5, Piotr Fabisiak 1.

Na początku spotkania gospodarze nawiązali wyrównaną walkę. W 20 minucie notowaliśmy remis 9:9. Potem zespół Szczypiorniaka osiągnął przewagę, którą systematycznie powiększał.

MLKS Czarni Olecko – MKS Truso Elbląg 18:34 (6:14)

Czarni Olecko: Marcin Ruksza, Oskar Tiwończuk-3, Wiktor Paszkowski-2, Krystian Bereza-1, Giuliano Conti, Kacper Tylman, Adam Polakowski-1, Michał Sawko-2, Mateusz Siedlecki-2, Michał Siemaszko-7, Bartosz Wołuniec, Mateusz Zakrzewski.

Truso Elbląg: Mateusz Plak, Dominik Latarski-11, Patryk Plak-3, Sebastian Chodziński-1, Emil Lewandowski-1, Marek Szot-1, Jakub Masłowski, Kacper Wata, Cezary Stępień-5, Maciej Topolski-1, Mikołaj Sowiński-3, Kacper Pryłowski, Wiktor Szrajber-1, Tymoteusz Nietupski-7, Jakub Kreft

Mecz jednostronny. Od pierwszych minut inicjatywa należała do elblążan, którzy mieli kontrole nad meczem

1 MKS Truso Elbląg 2 6 57:39

2 KS Szczypiorniak Olsztyn 2 3 52:47

3 MDK Bartoszyce 2 3 55:46

4 Czarni Olecko 2 0 33:65