W lidze juniorów po 2 kolejce – Szczypiorniak Hirpol bez kłopotów z Czarnymi

W meczu dokończonej drugiej kolejki ligi wojewódzkiej juniorów KS Szczypiorniak Hiropl  Olsztyn pokonał w środę (13 października) we własnej hali z MLKS Czarni Olecko 31:23 (15:10). Spodziewano się dużych emocji, tymczasem gospodarze w zasadzie przez całe 60 minut dyktowali warunki, co odzwierciedla końcowy wynik. Olsztynianie umocnili się na prowadzeniu w tabeli z kompletem punktów. W rozegranym tydzień wcześniej meczu 2 kolejki Szczypiorniak II przegrał z MDK Bartoszyce 21:42 (11:20).

KS Szczypiorniak Hirpol Olsztyn – MLKS Czarni Olecko 31:23 (15:10)

KS Szczypiorniak Hirpol Olsztyn : Fabian Masłowski, Szymon Konarzewski Eryk Kulas-2, Dominik Ziejewski-2, Marcin Bojko, Jakub Bądzelewski-9, Oliwier Ptak-5, Krystian Strączek-4, Adam Leśniak, Filip Kalinowski-2, Kacper Topa, Krystian Jezierski, Maciej Warmiński-5, Piotr Fabisiak-2

MLKS Czarni Olecko: Jan Prusko, Mateusz Zakrzewski, Oskar Tiwończuk-2, Wiktor Paszkowski, Krystian Bereza-4, Bartosz Prusko-3, Damian Nowakowski, Kacper Tylman-1, Kornel Romotowski-7, Adam Polakowski, Michał Siemaszko-6, Michał Siwko, Kacper Szydłowski

Mecz na szczycie nie przyniósł spodziewanych emocji. Olsztynianie od początku dyktowali warunki. W 3 minucie było już 3:0. Wprawdzie goście po jakimś czasie ochłonęli i 19 minucie doprowadzili do stanu 9:10, ale finisz pierwszej części znów należał do Szczypiorniaka, który zwiększył różnicę do pięciu trafień. Po przerwie olsztynianie panowali już nad sytuacją. W 37 minucie odskoczyli na 20:13 i swobodnie utrzymywali dystans.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MDK Bartoszyce 21:42 (11:20)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Igor Buśko, Aleksander Kania, Jan Kamiński-4, Piotr Bukowski, Nikodem Zapolski-2, Krzysztof Mazonik, Brajan Szmidt-2, Wojciech Damięcki-1, Tomasz Łabieniec-4, Jakub Zasępa-2, Dawid Płochacki, Konrad Andrzejewski, Hubert Kaczmarek-6, Oliwier Kiełbowski.

MDK Bartoszyce: Korneliusz Lewoń, Filip Tokarz-9, Kacper Habiński-7, Kamil Sokólski-3, Jakub Lewandowski-9, Hubert Działa-3, Szymon Janowicz-1, Łukasz Jurewicz-1, Jakub Łuczkowski-3, Dominik Jankowski-1, Bartłomiej Działa-2, Marcel Jurewicz, Szymon Borys-3, Piotr Rynkiewicz

1. KS Szczypiorniak HIRPOL Olsztyn 2 6 77:40

2. MLKS Czarni Olecko 2 3 48:55

3. MDK Bartoszyce 2 3 66:46

4. KS Szczypiorniak II Olsztyn 2 0 38:88