W lidze młodziczek – MTS Giżycko umacnia pozycję

W trzeciej serii ligi wojewódzkiej młodziczek w miniony weekend (7/8 listopada) odbyły się tylko dwa spotkania. W Elblągu Truso pokonało Play Ostróda 34:25, ale zespół gości zaprezentował się korzystnie i w tych rozgrywkach zapewne powalczy o medal. Na czele tabeli na czele są szczypiornistki MTS Giżycko, które nie miały problemów ze zwycięstwem w Mikołajkach (29:4). To wyrównana drużyna, gdzie akcenty są rozłożone równomiernie, a nie na dyspozycji jednej liderki.

MKS Truso Elbląg – KS Play Ostróda 34:25 (16:12)

MKS Truso Elbląg: Zofia Durma, Wiktoria Śliwińska, Hanna Lorensten, Otylia Szulc-2, Adrianna Ziemińska-10, Katarzyna Kwiatkowska-5, Karina Czerwińska, Karolina Borkowska-9, Michalina Kolasa-2, Julia Potorska-4, Zuzanna Arent, Jagoda Laskowska-2

KS Play Ostróda: Julia Kalinowska, Oliwia Mackiewicz-1, Anna Maślewska-4, Hanna Włodarska-16, Amelia Kacała-2, Hanna Jarzyło-1, Pola Wolf, Amelia Macholla-1, Edyta Jastrzębska

UKS Mikołajki – MTS Giżycko 4:29 (1:15)

UKS Mikołajki: Hanna Ostrojska, Zuzanna Budzińska, Amelia Didłuch, Marika Gałus-1, Wiktoria Kędzierska, Aleksandra Kuzyk-1, Maja Pelczarska-2, Zuzanna Szkulska, Patrycja Walczak, Natalia Wawrzyn, Zuzanna Orzoł, Łucja Kostyk, Aleksandra Olbryś, Michalina Szczepaniak.

MTS Giżycko: Oliwia Mikulewicz-3, Maja Zawadka-4, Amelia Gołubowska-4, Patrycja Flis-2, Lilia Lewczyk, Paulina Pucia-1, Oliwia Siedlecka-4, Gabriela Muskała-4, Magda Krauklis, Emilia Kutnik, Gabriela Jurgiel, Zofia Szufro-Roszko-4, Karolina Krysztofik-3, Magda Radzewicz

Pierwszą bramkę gospodynie zdobyły dopiero na dwie minuty przed przerwą to po wyraźnym błędzie własnym gości. Wynik do przerwy 1 :15. Po wznowieniu gry trener Paszkiewicz znacznie rotował składem, praktycznie grały dublerki oraz powstawały różne, niekiedy dziwne wręcz konfiguracje ustawień. Na boisku wystąpił cały zespół, a na uwagę zasługuje udany debiut w rozgrywkach 13-nastoletniej rozgrywającej Gabrysi Jurgiel, która trenuje z drużyną od dwóch miesięcy / początki w UKS Omega Mrągowo /. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem MTS Giżycko 28:4.

Mimo wysokiego zwycięstwa trener nie był całkiem zadowolony z gry swojego zespołu. Według jego opinii / to niestety prawda / zawodniczki raziły brakiem skuteczności oraz błędami własnymi. To obniża ocenę mimo zaangażowania i momentami bardzo dobrej gry w obronie.

Po tej kolejce giżycczanki zasiadły w fotelu lidera, lecz w następnej kolejce mecz prawdy z również niepokonanym do tej pory zespołem MLKS Czarni Olecko (relacja MTS Giżycko)