W Lubinie Start nie dał rady, ale zagrał przyzwoicie – Szczypta optymizmu

W pierwszym noworocznym występie w superlidze piłkarki ręczne EKS Start Elbląg przegrały w sobotę (9 stycznia)w Lubinie z Zagłębiem 23:29 (10:15). Oczywiście wynik nie jest zaskoczeniem. Elblążanki miały ostatnio fatalną passę, a spotkały się z aktualnym liderem rozgrywek. Bardziej interesowała nas, niż rezultat, postawa zespołu i biorąc to pod uwagę jest szczypta optymizmu. Mamy nadzieje, że zaowocuje to konkretnymi zdobyczami w następnych meczach z mniej wymagającymi rywalkami.

Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 29:23 (15:10)

EKS Start Elbląg: Magdalini Kepesidou, Wioleta Pająk, Barbara Choromańska-1, Justyna Świerczek-6, Joanna Waga-9, Katarina Bojicic-1, Joanna Gędłek, Nikola Szczepanik-2, Alicja Pękala-1, Katarzyna Cygan-1, Vanesa Agovic, Alona Shupyk, Paulina Stapurewicz-1, Milica Rancic-1

Do 10 minuty mecz był bardzo wyrównany i odzwierciedlał to wynik 4:4. Wówczas w ciągu kilkudziesięciu sekund zespół gości stracił trzy bramki, co oczywiście ułatwiło zadanie liderowi tabeli. Lubinianki grały znacznie swobodniej i powiększały dystans. W 21 min było już 12:5 dla Zagłębia, a elblążanki miały duże kłopoty w ofensywie. Wprawdzie do przerwy różnica zmalała do pięciu trafień, ale wydawało się, że sytuacja jest dość klarowna i trudno oczekiwać szczególnych emocji.

Po przerwie nic nie wskazywało, że scenariusz się zmieni. Tymczasem po kwadransie Start zagrał z większą determinacją co z pewnością zaskoczyło zadowolone z dotychczasowego przebiegu gry lubinianki. W 49 minucie było już tylko 23:21 dla Zagłębia i ta nieznaczna przewaga utrzymywała się przez kilka minut (w 55 min. było 25:23). Niestety w końcówce inicjatywę znów przejęły faworytki, zdobywając cztery bramki z rzędu.

Biorąc pod uwagę ostatnie występy Startu w sobotnim spotkaniu elblążanki zaprezentowały się nieźle, ale czy na tyle by wrócić do skuteczności z początku rozgrywek. Na ocenę trzeba poczekać. Najlepszą zawodniczą drużyny gości, ale całego meczu była najbardziej doświadczona zawodniczka Joanna Waga.