W Morągu turniej regionów juniorów mł. – Prawdziwy egzamin w czerwcu

Zwieńczeniem zgrupowania w Morągu reprezentacji Warmii i Mazur  juniorów młodszych w piłce ręcznej był czwartkowy turniej z udziałem podobnych zespołów z województw: podlaskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Ta konfrontacja stanowiła tylko sprawdzian, prawdziwa gra w tym samym gronie rozpocznie się w czerwcu, kiedy drużyny walczyć będą o dwa premiowane miejsca w turnieju krajowym – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wstępna próba nie wypadła najgorzej, zespół z Warmii i Mazur zajął wprawdzie trzecią lokatę, ale rywalom z Pomorza ustąpił tylko gorszą różnicą bramek. W bezpośredniej konfrontacji uzyskano remis 14:14.

 

Chłopcy kilka dni pracowali na zgrupowaniu, w środę obejrzeli na żywo towarzyski mecz drużyn superligi: Warmii Anders Group Społem Olsztyn i MMTS Kwidzyn. Na drugi dzień można było przećwiczyć podpatrzone warianty gry.

Wyniki zespołu Warmii i Mazur:

Warmia i Mazury – Podlasie 13:11

Warmia i Mazury – Pomorze 14:14

Warmia i Mazury – Mazowsze 7:16

Kolejność w turnieju:

1 Mazowsze

2 Pomorze

3 Warmia i Mazury

4 Podlasie.

Skład Warmii i Mazur w tym turnieju:

Aleksander Kondracki (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Piotr Baran (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Wiktor Żochowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Maciej Pieczul (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Adam Jakubowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Patryk Grzyb (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Radosław Bekier (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Jakub Bieńkowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn),Sebastian Rypiński (UKS Jedynka Morąg), Piotr Karpiński (MTS Giżycko), Oskar Siwko (MKS Truso Elbląg), Sebastian Ram (MKS Truso Elbląg).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x