W Morągu Warmia pokonała MMTS Kwidzyn – Dla pokrzepienia serc

W towarzyskim meczu piłki ręcznych mężczyzn dwóch zespołów superligi Warmia AndersGroup Społem Olszytn pokonała w Morągu  MMTS Kwidzyn 34:27 (13:15). Licznie zebrani kibice zobaczyli w akcji czołowych zawodników i rozgrywanie pokazowych potyczek w takich miejscach ma głęboki sens. Tym bardziej, że w czwartek w tej samej hali odbędzie się turniej reprezentacji juniorów młodszych regionów. Olsztynianie odnieśli cenne zwycięstwo i choć nie była to walka o ligowe o punkty, taka wygrana ma swoje znaczenie. Przynajmniej dla pokrzepienia serc. Bo tej wiary na ligowym finiszu bardzo nam potrzeba.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn – MMTS Kwidzyn 34:27 (13:15)

Warmia Anders Group Społem Olsztyn: Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz Pawel Ćwikliński-5, Mateusz Jankowski-3, Mariusz Gujski-4, Jacek Zyśk-1, Tomasz Garbacewicz-2, Dominik Płócienniczak-6, Michał Bartczak-3, Piotr Swat-6, Michał Krawczyk-4, Marcin Malewski-0

Najwięcej bramek dla MMTS: Adam Pacześny, Kamil Krieger, Kamil Sadowski, Antoni Łangowski  i Damian Kostrzewa po 4.

MMTS jest półfinalistą  tegorocznego sezonu superligi, niebawem rozpocznie rywalizację o wejście do finału z Orlenem Płock. Pokonanie takiego przeciwnika świadczy o możliwościach zespołu olsztyńskiego, który gra w tym roku o utrzymanie się w elicie i przed nim trzy bardzo trudne spotkania. Sprawdzian wypadł nieźle, choć oczywiście na podstawie takiego meczu trudno wyciągać daleko idące wnioski. Była jednak okazja przećwiczyć pewne warianty i nie wyglądało to źle. Swą szansę otrzymał również Wojtek Boniecki (Kazimierz Kotliński przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Białorusi) i wykorzystał ją w pełni. Po przerwie bronił rewelacyjnie i w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa. Cieszy też coraz pewniejsza gra do niedawna jeszcze kontuzjowanych: Dominika Płócienniczaka i Piotra Swata.

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x