W Olecku wszyscy bili brawo – Koncert „Gacków” po przerwie

Znakomicie zainaugurowali rewanżową rundę rozgrywek III ligi szczypiorniści Czarnych Olecko. W pierwszej kolejce wygrali z TS-em Siemiatycze 32:21 (13:11). Po pierwszej w miarę wyrównanej połowie po przerwie nastąpił znakomity okres gry gospodarzy, którzy błyskawicznie zyskiwali przewagę. Świetnej grze popularnych „Gacków” towarzyszyły brawa publiczności. Czarni do końca „trzymali: poziom i rywale z utęsknieniem czekali na końcowy gwizdek. Jedenaście bramek różnicy to też znakomity wynik, biorąc pod uwagę miejsca zespołów w tabeli po pierwszej rundzie.

Czarni (LO Granit) Olecko – TS MOSiR Siemiatycze 32:21 (13:11)

Czarni Olecko : Przemysław Omilian (bramkarz) – Waldemar Mikuczonis – 6, Dominik Barszczewski – 5, Jacek Kołodziejski – 5., Dominik Jeleniewicz – 3, Jakub Surażyński – 3, Michał Deptuła – 2, Tomasz Kozłowski – 2, Andrzej Miklaszewicz – 2, Marek Rynkiewicz – 1 Marek Rynkiewicz, Robert Kojszczyk, Hubert Dłużniewski, Damian Adamski.

Retusze w składzie „zrobiły” swoje. W pierwszej części drużyna jeszcze „nie zatrybiła”, ale po przerwie, gdy zawodnicy rozumieli się coraz lepiej okazało się, że Czarnych stać naprawdę na wiele. Rozbili w pył groźnego przeciwnika i w następnych spotkaniach można się spodziewać przyjemnych niespodzianek. Nic nie ujmując Czarnym z poprzedniej rundy, potrzeba było drużynie większego doświadczenia. Kilka indywidualności odmieniło zespół. Czekamy na potwierdzenie klasy.

1 KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 4  8  137-101

2 EKS Szczypiorniak Ełk 4  6  129-99

3 TS MOSIR Siemiatycze 5  4  156-142

4 MLKS Czarni Olecko 5  4  115-157

5 MOKS Słoneczny Stok Białystok 4  0 93-141