W Puławach też gorzej niż źle – Nawet im nie zagrozili…

Jest gorzej niż źle.Szczypiorniści Warmii AndersGroup wyraźnie przegrali w Puławach z Azotami 20:25 (7:12), ale po tym co zaprezentowali tydzień temu w Uranii wynik nie jest niespodzianką. Olsztynianie nadal sa łatwym łupem, bo przede wszystkim brakuje im szybkości i nie potrafia przeciwników niczym zaskoczyć. Trzy mecz - zero punktów. Ręce opadają.

Jeśli ktoś liczył na metamorfozę po słabym występie w Uranii przeciwko Chrobremu srodze się zawiódł. Olsztynianie przegrali trzeci z rzędu mecz, tym razem w Puławach z Azotami i to zdecydowanie 20:25 (7:12), nie nawiązując praktycznie walki. Kontuzje oczywiście są okolicznością łagodząca w ocenie, tylko kto w lidze zwraca na to uwagę?

Azoty Puławy – Warmia AndersGroup Społem Olsztyn 25:20 (12:7)

Warmia: Kazimierz Kotliński, Sebastian Sokołowski oraz Paweł Ćwikliński-0, Damian Moszczyński-2, Mateusz Jankowski-2, Tomasz Garbacewicz-2, Michał Bartczak-7,Sebastian Rumniak-1, Paweł Swat-1, Michał Krawczyk-2, Marcin Malewski-3

Pierwsze minuty spotkania były bardzo nerwowe. Po 5 minutach wynik 1:1, ale szybciej pozbierali się gospodarze, którzy po kwadransie prowadzili 8:3 i ta przewaga zagwarantowała im kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku. Fakt, że olsztynianie do przerwy zdobyli zaledwie siedem bramek świadczy o ich niemocy w ataku. Grali zbyt wolno, zdarzało się, że rzucali w ostatniej chwili z niedogodnych pozycji.

Po przerwie były momenty trochę lepszej gry, ale nie potrafiliśmy zagrozić przeciwnikom. Gdy ci odskoczyli na siedem oczek (23:16) wiadomo było, że jest po meczu. Niestety spotkanie z Chrobrym nie było tylko wypadkiem przy pracy lecz konsekwencja braku koncepcji w grze ofensywnej. W Tym spotkaniu nie wykorzystaliśmy trzech rzutów karnych.

Warmia wystąpiła bez Mateusza Kopycińskiego, Dominika Płócienniczaka (ich czeka dłuższa przerwa) i Mariusza Gujskiego. Kazimierz Kotliński i Damian Moszczyński zagrali, ale nie byli w pełni sił.

SPR Chrobry Głogów – PBS Jurand Ciechanów 28:25 (12:14)

Orlen Wisła Płock – MKS Nielba Wągrowiec  37:23 (16:12)

NMC POWEN Zabrze – MMTS Kwidzyn  15:22 (9:11)

MSPR Siódemka Miedź Legnica – SPR Stal Mielec 25:24 (12:11)

KS Azoty-Puławy – Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 25:20 (12:7)

KS VIVE Targi Kielce – MKS Zagłębie Lubin 44:26 (26:9)

1.KS VIVE Targi Kielce  3  3  0  0  112:73  6

2.Orlen Wisła Płock  3  3  0  0  105:74  6