W Warmii nadal szpital – Z Bahrajnem poszło gładko, jak będzie z Azotami?

Wszyscy powoli ochłonęli po horrorze jaki zafundowali nam w sobotę w Uranii piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem i MMTS Kwidzyn. Zwycięstwo olsztynian jedną bramką wyrwane przeciwnikom w ostatnich sekundach jest szczególnie cenne po serii remisów z rywalami , których powinniśmy pokonać. Entuzjazm ogromny, ale za chwilę trzeba było wrócić do rzeczywistości, a ta niestety nadal jest bardzo trudna. Rozjaśniają ją nieco małe radości ze zwycięstw, takich jak rewanżowej potyczce z reprezentacja Bahrajnu 35:28 (17:13).

 

W treningowym spotkaniu olsztynianie zagrali dużo lepiej niż w ubiegłym tygodniu (wygrali tylko 28:27), dyktowali warunki przez całe spotkanie. Trener Aleksander Malinowski w ostatnich minutach wpuścił głębokie rezerwy i wynik na tym nie ucierpiał.

Nadal mamy problemy – mówi dyrektor klubu Leszek Dublaszewski. Wiadomo, że w najbliższym spotkaniu w Puławach nie wystąpi Mariusz Gujski, który za czerwoną kartkę, jaką otrzymał w meczu z Kwidzynem, został odsunięty od jednej potyczki ligowej.

Nadal nie wiadomo co z Pawłem Molendą i Sebastianem Sokołowskim, którzy w tym tygodniu przejdą dokładne badania, a ich  wyniki wykażą czy będą zdolni do gry z Azotami.

Krzysztof Szymkowiak przeszedł w piątek operację i zagra najprawdopodobniej dopiero w lutym. Damian Moszczyński w najlepszym razie wystąpi w lidze za miesiąc.  Cieszę się, że w tym tygodniu wznawia treningi Jacek Zyśk.

Mamy wyjątkowo pechowy początek rozgrywek, ale trzymamy się. Do formy dochodzi Mateusz Jankowski to widać jak na dłoni. Zwycięstwo nad wicemistrzem Polski, mimo takich problemów, podbudowało drużynę. Musimy walczyć, nie mamy innego wyjścia i czekać na wyleczenie kontuzji czołowych graczy – dodał Leszek Dublaszewski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x