W Warmii nie ma już Zb. Tłuczyńskiego i S. Rumniaka – Małe trzęsienie ziemi

Zbigniew Tłuczyński nie jest już trenerem piłkarzy ręcznych Warmii AndersGroup Społem Olsztyn. W najbliższych dwóch spotkaniach ligowych z Nielbą Wągrowiec i Jurandem Ciechanów  funkcję pierwszego trenera pełnić będzie Krzysztof Maciejewski – do tej pory drugi szkoleniowiec drużyny. Rozwiązano też kontrakt z Sebastianem Rumniakiem, a przyczynami  takiej decyzji są : obniżenie poziomu sportowego oraz  brak zaangażowania w zajęciach treningowych i spotkaniach ligowych. Przypominamy, że olsztynianie stracili już szanse awansu do czołowej ósemki – grać będą w strefie 9-12 o utrzymanie się w superlidze.

 

Decyzje Zarządu to z całą pewnością małe trzęsienie ziemi, ale takich posunięć można było się spodziewać. Gorzej już być nie może. I teraz nie chodzi o to by udowadniać swoje racje, czuć satysfakcje po trafnych prognozach, ale o to by Warmia, która  zawsze była naszym olsztyńskim  klubem znów takim została. Czy to jest jeszcze możliwe?

Tego nie wiem, ale po głośnych transferach od początku trudno mi było zaakceptować niektórych zawodników, którzy przyszli tu tylko i wyłącznie dla kasy i wiadomo było, że  przy każdym tąpnięciu finansowym będą ostentacyjnie wyrażać swoje niezadowolenia, zamiast podjąć próbę wyciągnięcia drużyny z tarapatów.

{gallery}tlu6{/gallery}

Fot. sportowe fakty

Odejście z klubu trenera jest konsekwencją nie wykonania przez niego określonego zadania. Zespół miał być w czołowej szóstce ( i tak skromne wymagania w stosunku do zawartych umów z zawodnikami) i tego nie wypełnił., a odpowiedzialny za wynik jest prowadzący szkoleniowiec. Tylko z ekipą rozkapryszonych zawodników, którzy nie potrafią powstrzymać swoich „fochów” trudno w ogóle coś osiągnąć.

Nie cieszę z niczyjego nieszczęścia, tym bardziej, że związany byłem emocjonalnie z tym klubem od zawsze. Ale może właśnie taki kopniak, jakiego w tym sezonie Warmia doświadczyła, uświadomi jej sternikom, że na rozwój piłki ręcznej w takim mieście jak Olsztyn, trzeba mieć inny pomysł niż ściąganie zawodników o głośnych wprawdzie nazwiskach, ale sportowo już „zużytych”, zarówno pod względem fizycznym, a przede wszystkim ambicjonalnym.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x