W Wolsztynie emocje do ostatniej sekundy – Finisz Warmii znakomity…

Do przerwy piłkarze ręczni Warmii Olsztyn przegrywali w Wolsztynie 9:14, a na kwadrans przed końcem 17:24. Gospodarze byli już pewni, że złamali olsztynian, ale ci jeszcze raz udowodnili, że jak chcą to potrafią wyjść z największych opresji. Popisali się fenomenalnym finiszem i po dramatycznej końcówce pokonali Wolsztyniaka 30:29. Raz na nich się gniewamy, że lekceważą rywala i tracą „głupie” punkty, ale jak ich nie podziwiać za takie chwile jak w sobotnie popołudnie.

 

Wolsztyniak Wolsztyn – Warmia Olsztyn 29:30 (14:9)

Warmia Olsztyn: Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś, Wojciech Boniecki oraz Karol Królik-0, Łukasz Kowalczyk-1, Radosław Dzieniszewski-7, Oskar Kempiński-3, Szymon Hegier-0, Bartosz Wuszter-2, Mateusz Kostrzewa-2, Mateusz Kopyciński-1, Marcin Malewski-7, Sebastian Koledziński-7.

Olsztynianie przez długi czas nie mogli sobie poradzić z niezbyt wysokimi, ale szybkimi zawodnikami Wolsztyna. Ustawiali się w obronie zbyt wysoko, a gospodarze omijając naszą strefę nagrywali do kołowego, który „robił” swoje. Dopiero w drugiej części nastąpiła korekta gry w defensywie, Nie od razu przyniosła efekty, ale w ostatnim kwadransie wreszcie coś zaskoczyło. Goście błyskawicznie zaczęli odrabiać dystans i w 57 minucie prowadzili już 29:27. Wolsztyniak w 59 min wyrównał i wiadomo była, że decydujące będą ostatnie fragmenty. Lepiej wytrzymywali je warmiacy. Rozgrywający popisową partię Sebastian Koledziński I po raz pierwszy zagral w większym wymiarze czasu) zdobył 30 bramkę, jak się okazało zwycięską. Wprawdzie Wolsztyniak miał jeszcze trochę czasu, jednak olsztynianie umiejętnie paraliżowali ich poczynania i utrzymali jakże cenny sukces.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x