Warmia AndersGroup Społem – Po prezentacji czas na superligę

Tradycyjnie na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn zaprezentowali się w Uranii swoim sympatykom, natomiast tuż przed tym wydarzeniem na konferencji prasowej dziennikarze olsztyńskich mediów mogli usłyszeć od kierownictwa klubu, trenera i kapitana zespołu ostatnie słowa przed bardzo ciekawie zapowiadającym się sezonem. Czy szczypiorniści spełnią nasze oczekiwania? Czy przebudowany zespół szybko znajdzie swój styl i walczyć będzie w czołówce superligi?

Trener i zawodnicy mogą mieć czyste sumienie, bowiem okres przygotowawczy przepracowali solidnie, widząc doskonale, że kondycja i wytrzymałość to podstawa sukcesów.

– I tu nie widzę żadnego problemu – twierdzi trener Aleksander Malinowski. Gorzej, że przy tak dużych zmianach personalnych rozegraliśmy za mało sparingów, a kontuzje sprawiły, że nie mogliśmy wystąpić w optymalnych składzie. Urazy zawodników w tej kontaktowej dyscyplinie to rzecz normalna, ale akurat w naszym przypadku można mówić o pechu, skoro z treningów wyeliminowanych zostało dwóch zawodników z tej samej pozycji (Zyśk i Moszczyński), a do tego ich ewentualny zastępca – Szymkowiak.
To jest fakt, musimy się z nim pogodzić i tak ustawić zawodników, którymi dysponujemy, żeby walczyć z każdym przeciwnikiem. Do niedzielnego spotkania w Uranii z Wisłą Płock przystąpimy przygotowani, a w jakim składzie zagramy… Mamy jeszcze trzy dni – to dużo czasu.

 Kierownictwo klubu, zdając sobie sprawę z kontuzji zawodników, poszukiwało gracza na lewe rozegranie. W tym tygodniu z zespołem trenował Piotr Molenda, który ostatnio występował w regionalnej lidze niemieckiej. Po wtorkowych i środowych zajęciach wydawało się, że 28-letni szczypiornista dołączy do drużyny i będzie naturalnym zmiennikiem Damiana Moszczyńskiego.

– Trener go zaakceptował, więc przystąpiliśmy do konkretnych rozmów – mówi dyrektor klubu Leszek Dublaszewski. W środę wieczorem zakończyliśmy negocjacje i umówiliśmy się na czwartek by podpisać kontrakt. Piotr zjawił się , ale ze sprzętem, oznajmiając , że ze względów osobistych rezygnuje z gry w Olsztynie. Zostaliśmy na lodzie, bo do niedzieli na pewno nie uda nam się pozyskać kogoś innego. Poszukiwania wznawiamy i szukamy kolejnego kandydata.

Czego oczekują po tym sezonie zawodnicy?

– Poprzednie rozgrywki przyniosły mimo wszystko rozczarowanie, ale to już zamknięty rozdział – twierdzi kapitan zespołu Marcin Malewski. Drużyna się zmieniła, otwieramy nową kartę i oczywiście walczyć będziemy o jak najwyższe miejsce. Jesteśmy przygotowani do gry z każdym rywalem,

Nowe rozgrywki z tytularnym sponsorem – PGNiG superliga powinny być jeszcze bardziej atrakcyjne niż w minionych latach. Olsztynianie też przybrali inną nazwę – Warmia AndersGroup Społem.

– Wynika to przede wszystkim z potrzeb sponsorskich – mówi wiceprezes klubu Stanisław Tunkiewicz. Przez Warmię przemawia: po pierwsze tradycja, bo w niej zaczynali karierę nasi wychowankowie, jest to kraina, w której żyjemy, z nią utożsamiamy też samorządy: regionu i stolicy województwa. Ich wsparcie finansowe pozwala na utrzymanie zespołu na tak wysokim poziomie. Pozostałe pieniądze pochodzą od grupy sponsorów, którą udało się zachować mniej więcej w podobnym kształcie jak poprzednio. Budżet wynosi 2 miliony złotych. Dzięki niemu stworzyliśmy profesjonalną drużynę o dużym potencjale, gdzie każdy zawodnik ma dublera, trwa rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie. Dodatkową motywacją powinny być premie za zajęte miejsce : od 20 tysięcy (do podziału) po 120 tysięcy. Cel minimum – to szósta lokata. Z przyjemnością wypłacimy maksymalna kwotę, ale trzeba zdobyć mistrzostwo…

Po konferencji prasowej odbyła się prezentacja zespołu jak zwykle przygotowana z wielkim rozmachem. Oby ta dobra energia przeniosła się na piłkarzy ręcznych Warmii AndersGrup Społem – naszej nadziei na najbliższy sezon PGNiG superligi.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x