Warmia AndersGroup Społem – Techtrans 32:25 – Na dużym luzie…

Bardzo duże zainteresowanie wzbudził w Ornecie towarzyski mecz piłkarzy ręcznych między występującym w ekstraklasie zespołem Warmia AndersGroup Społem Olsztyn a I-ligową drużyną Meble Wójcik Techtrans Elbląg. Oba teamy przygotowują się do sezonu, a bliskie sąsiedztwo sprzyja takim właśnie sprawdzianom. Wygrali pewnie faworyci z Olsztyna 32:25(15:10), mimo, że wystąpili bez dwóch wiodących zawodników: Damiana Moszczyńskiego i Krzysztofa Szymkowiaka.

Warmia AndersGroup Społem: Sokołowski, Boniecki – Ćwikliński 3,Hegier 0, Gujski 5, Garbacewicz 3, Kopyciński 2, Bartczak 6, Jankowski 3, Rumniak 3, Krawczyk 2, Malewski 5

Meble Wójcik Techtrans: Wróbel, Krawczyk – Michałów 2, Ośko 1, Dukszto 6, Gryz 1, Dawidowski 2, Długosz 0, Maluchnik 0, Szczepański 4, Malandy 5, Dąbkowski 0, Kwiatkowski 4

Dobra , widowiskowa gra przypadła do gustu publiczności, która często oklaskiwała zagrania obu drużyn. Trenerzy chcieli sprawdzić wszystkich zawodników, stąd sporo zmian, ale taka jest specyfika gier kontrolnych. Oba zespoły jeszcze niedawno konkurowały ze sobą w elicie, ale przez te kilka ostatnich sezonów wiele się zmieniło. W olsztyńskim teamie występują m. in.wiodący wówczas w Techtransie: Mariusz Gujski i Mateusz Jankowski. W meczu w Ornecie należeli do wyróżniających się postaci.
Przewaga olsztynian była bezsporna a zwycięstwo nie zagrożone. Za najlepszych zawodników meczu uznano: Marcina Malewskiego (Olsztyn) i Macieja Dawidowskiego (Elbląg).

Ocena spotkaniu przez trenera olsztyńskiej drużyny Aleksandra Malinowskiego:

– Gra skrzydłowych bez zastrzeżeń, natomiast szwankował atak pozycyjny i obrona. Ale miało to związek z absencją wiodących graczy: Krzysztofa Szymkowiaka i Damiana Moszczyńskiego. Mają lekkie urazy i nie chcieliśmy ryzykować. Sprawdzian potrzebny, w ostatnim okresie musimy doskonalić poszczególne elementy gry. Być może w ten weekend rozegramy jeszcze jeden sparing.

Pracowite dni

W czwartek (26 sierpnia) o godz. 13 szczypiorniści będą gośćmi Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa. To tradycyjne spotkanie przed sezonem, które jest dowodem wymiernej pomocy samorządu wojewódzkiego, a z drugiej strony promocji naszego regionu przez sportowców najwyższej klasy.

2 września o g. 18 odbędzie się w Uranii konferencja prasowa przez premierą superligi, natomiast o g. 18.30 w reprezentacyjnym obiekcie Olsztyna prezentacja zespołu, na którą zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków zespołu i sportu w ogóle. Będzie okazja do jeszcze bliższego spotkania, porozmawiania, integracji., bo publiczność w Olsztynie jest integralnym elementem całego widowiska podczas rozgrywek ligowych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x