Warmia – AZS UWM 46:23 – Sparing z małym przesłaniem

 W ligach piłkarzy ręcznych trwa przerwa spowodowana m. in. przygotowaniami i udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata, ale zespoły klubowe po świątecznej pauzie już zabrały się do pracy. W Warmii Anders Group Społem najbliższy okres jest szczególnie istotny. Słaba postawa w superlidze spowodowała zmianę trenera i nowy szkoleniowiec Zbigniew Tłuczyński ma odmienić zespół. W piątek po raz pierwszy zobaczył w akcji swoich podopiecznych, którzy pokonali w sparingu  II-ligowy AZS UWM 46:23 (21:14)

 Oczywiście rezultat tej potyczki był sprawa drugorzędną. Wiadomo, że obie drużyny dzieli różnica dwóch klas. Ale był to sparing z konkretnym przesłaniem Zawodnicy superligi chcieli pokazać się nowemu trenerowi, bo pierwsze wrażenie jest zawsze istotne. Wygrali pewnie, walczyli do końca, bo każdy dostał szansę i chciał ja wykorzystać. Bardziej miarodajne będą konfrontacje z równorzędnymi zespołami.

Natomiast akademicy mieli za sobą dwa treningi w nowym roku i przed spotkaniem sporo kłopotów z bramkarzami, bowiem nie mogli wystąpić: Piotr Uściński i Mateusz Gawryś. Między słupkami stanął debiutujący w AZS-ie Maciej Koledziński, który do niedawna grał w Szczypiorniaku. I widać było, że jego współpraca z nowymi partnerami nie układa się jeszcze tak jak powinna, ale na to potrzeba czasu.

II-ligowcy nieźle wypadli w pierwszej części, którą przegrali tylko siedmioma bramkami. Później trener Karol Adamowicz dał pograć wszystkim i wtedy faworyci bezkarnie ostrzeliwali bramkę rywali. W końcówce AZS wrócił do podstawowego składu i mecz nieco się wyrównał, choć oczywiście dominacja Warmiaków była bezsporna.

 

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – AZS UWM Olsztyn 46:23 (21:14)

Warmia: Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz: Paweł Ćwikliński-7, Damian Moszczyński-5, Mateusz Jankowski-1, Mariusz Gujski-1, Jacek Zyśk-2, Paweł Molenda-2, Tomasz Garbacewicz-2, Mateusz Kopyciński-5, Michał Bartczak-8, Sebastian Rumniak-6, Michał Nowak-2, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-4.

 

AZS UWM Olsztyn: Maciej Koledziński oraz Patryk Biliński-0, Piotr Wiśniewski-0, Piotr Pstrągowski-0, Patryk Terlecki-5, Maciej Rugień-0, Aadrian Wojciechowski-6, Adam Ziarnicki-0, Łukasz Olszewski-0, Kamil Rykowski-0, Tomasz Łazicki-2, Łukasz Kowalczyk-1, Szymon Wierzbicki-0, Bartosz Bonk-0, Radosław Dzieniszewski-9, Michał Osiński-0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x