Warmia bez punktów w Puławach – Katastrofa po przerwie

Po 30 minutach meczu superligi piłkarzy ręcznych Warmia AndersGroup Społem prowadziła w Puławach z Azotami 18:13 i można było stawiać w ciemno, że olsztynianie wywiozą z trudnego terenu komplet punktów. Ale nawet w tak wysokiej klasie rozgrywek zdarzają się sytuacje niewyobrażalne. Drugą część Warmia przegrała 10:22 i cały mecz 28:34. W krótkim czasie roztrwoniła dużą przewagę i straciła szanse dołączenia do czołówki.Przegrał także w I lidze zespół Mebli Wójcik Techtrans Elbląg. Tym razem w Poznaniu z Grunwaldem 19:20.

Azoty Puławy – Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 34:28 (13:18)

Azoty: Stęczniewski, Wyszomirski – Gowin 1, Płaczkowski 4, Lasoń, Zinczuk 4, Pomiankiewicz, Kus 4, Witkowski 5, Afanasjev, Szyba 3, Sieczka 2, Zydroń 11.

Warmia: Bonecki, Sokołowski – Ćwikliński 5, Jankowski 4, Hegier, Garbacewicz 3, Bartczak, Rumniak 7, Nowak 1, Krawczyk 2, Malewski 6.

Tej porażki nie można tłumaczyć osłabieniem zespołu. W Warmii zawodnikom stworzono profesjonalne warunki, dlatego od zawodników trzeba wymagać takiego też podejścia do wypełniania swych obowiązków. Tymczasem olsztynianie zupełnie stracili kontrolę nad meczem w drugiej części, kiedy przez 20 minut gry zdobyli zaledwie pięć bramek. W tym okresie gospodarze odrobili gigantyczną wydawałoby się stratę, a później niesieni falą dopingu doszczętnie rozbili olsztynian.

Pierwszą część goście wygrali różnicą pięciu bramek, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie doskonała postawa bramkarza Azotów Macieja Stęczniewskiego. Ale i uzyskana po 30 minutach zaliczka była w miarę bezpieczna. Pod warunkiem gry na wymaganym poziomie. Tymczasem olsztynianie zupełnie dali się zaskoczyć i nie ma na to usprawiedliwienia.

Inne wyniki

MMTS Kwidzyn – BRW Stal Mielec 30:28 (20:12)

AZS AWF Gorzów Wlkp. – Nielba Wągrowiec 29:26 (14:12)

MKS Piotrkowianin – Orlen Wisła Płock 22:27 (9:13)

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 33:33 (13:16)

12 Piotrkowianin 7 1 1 5 190:206 3

WKS Grunwald-Allegro Poznań – KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 20:19 (9:7)

Źle się dzieje w elbląskim zespole, który nadal nie może odzyskać skuteczności. W Poznaniu zawodnicy Mebli Wójcik stoczyli zacięty mecz z Grunwaldem, ale przyznajmy – gospodarze w tym sezonie jeszcze nie zdobyli punktu, a po sobotnim zwycięstwie zepchnęli zespół Techtransu na ostatnie miejsce w tabeli. W końcówce drużyna Mebli Wójcik prowadziła różnicą jednej bramki, ale minimalnej zaliczki nie utrzymała.