Warmia blisko półfinału PP – Końcówka na wagę komfortu

Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem pokonali w Płocku  w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rezerwy Orlenu Wisły 34:28 (16:17) i w obliczu rewanżu są jedną nogą w czołowej czwórce turnieju. Wprawdzie trzeba będzie postawić kropkę nad „i”, ale zaliczka jest solidna, wypracowana po dobrej końcówce olsztynian. Bo początek zapowiadał trudny bój. Jeszcze w 40 minucie gospodarze prowadzili 24:21, ale potem dominacja Warmii nie podlegała dyskusji.

 

Wisła II Płock – Warmia A.G.S. Olsztyn 28:34 (17:16)

Wisła II Płock: P.Witkowski, A.Fiodor – A.Rakowski(2), T.Klinger(5), A.Piórkowski(1), P.Przygucki, A.Wojkowski, M.Szczutowski(1), W.Jędrzejewski(5), P.Paczkowski(6), K.Adamski, A.Bożek, K.Mokrzki(7), M.Obiała(1), M.Rupp,

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn: S.Sokołowski, W.Boniecki – M.Bartczak(8, 3k), M.Kopyciński, M.Malewski(4), P.Ćwikliński, M.Jankowski(6), M.Gujski(3), J.Zyśk(2), T.Garbacewicz(2), D.Moszczyński(3), S.Rumniak(3), M.Nowak(3), P.Molenda,

Mecz rozstrzygnął się między 40 a 50 minutą. Wówczas olsztynianie przegrywali 21:24, ale właśnie w tym okresie pokazali na co ich stać. Trzy razy Michał Nowak po dwa: Marcin Malewski i Tomasz Garbacewicz, a także Michał Bartczak i Mateusz Jankowski odwrócili losy spotkania. Goście uzyskali przewagę, którą utrzymali do ostatniego gwizdka. Końcówkę rozegrali według swojego scenariusza.

Oczywiście zwycięstwo i dobra gra na finiszu cieszą, pamiętajmy jednak, że rezerwy Orlenu występują na co dzień w I lidze, a to duża różnica. Najważniejsze jednak, że Warmia znalazła sposób by ograć rywala, który z całą pewnością jest zespołem groźnym.

 

Inne wyniki

Vive Kielce – Nielba Wągrowiec 37:23 (18:14)

AZS AWF Gorzów – Orlen Wisła Płock 23:33 (11:18)

Miedź Legnica – GAZ System Pogoń Szczecin 23:26 (9:17)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x