Warmia Energa bez punktów w Legnicy – Znów fatalna końcówka

Najdłuższy bodaj wyjazd piłkarzy ręcznych Warmii Energa zakończył się klapą. W sobotę (11 grudnia)olsztynianie przegrali w Legnicy z zespołem MSPR Siódemka Miedź Huras 23:24 (12:8). Mecz układał się znakomicie, ale niestety goście nie uniknęli poważnego tąpnięcia, które zniweczyło poprzedni wysiłek. Sytuacja Warmii jest coraz trudniejsza. Niebawem pzrerwa i zawodników oraz nowego trenera czeka ciężka praca.

MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica – Warmia Energa Olsztyn 24:23 (8:12)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Dawid Reichel-8, Marcin Laskowski, Dominik Stępień-1 , Damian Didyk-2, Mateusz Kopyciński-3, Michał Sikorski-2 Jakub Zemełka-1, Adrian Gruszczyński-5, Marcin Malewski-1, Jakub Kozłowski.

Przebieg pierwszej części nie zwiastował tak smutnego finału. Warmia Energa mimo że wystąpiła bez kilku podstawowych do tej pory graczy ( Adam Konkel, Adrian Chełmiński, Michał Klapka) grała bardzo dobrze. Świetnie broniła i realizowała zadania w ofensywie. Goście dyktowali warunki , a odzwierciedleniem był korzystny wynik po 30 minutach 12:8. Tuz po przerwie zdobyliśmy kolejną bramkę (Dawid Reichel) i gdy wydawało się, że będziemy kontrolować grę nastąpił totalny przestój. Pozwoliliśmy przeciwnikom złapać kontakt, a oni uwierzyli , że mogą to wygrać. W efekcie w 49 minucie to Legnica prowadziła już 20:18. Wprawdzie olsztynianie złapali drugi oddech i doprowadzili do wyrównania, ale, gospodarze cały czas byli o jedno oczko przed nimi. I tak było już do końca. W 60 minucie na 23:23 wyrównał Adrian Gruszczyński, ale ostatnia akcja należała do rywali. Rozegrali ją bezbłędnie i zainkasowali bezcenne trzy punkty. A był to przecież mecz drużyn sąsiadujących w tabeli.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – MKS Grudziądz 29 : 30 ( 13 : 16 )

KS AZS-AWF Biała Podlaska – MKS Nielba Wągrowiec 39 : 27 ( 16 : 12 )

MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica – OKPR Warmia Energa Olsztyn 24 : 23 ( 8 : 12 )

Budnex Stal Gorzów – Śląsk Wrocław 28 : 30 ( 15 : 14 )

MKS Padwa Zamość – MKS Wieluń 28 : 26 ( 19 : 15 )

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 33 : 39 (16 : 19)

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – KPR Legionowo 33 : 28 (18 : 11)

1. ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 35 360:280

2. KS AZS-AWF Biała Podlaska 12 31 375:315

3. Budnex Stal Gorzów 12 23 316:319

4. ORLEN Upstream SRS Przemyśl 12 22 350:335

5. KPR Legionowo 12 21 354:335

6. MKS Nielba Wągrowiec 12 18 363:375

7. Śląsk Wrocław 11 15 309:340