Warmia Energa odkupiła winy za Elbląg – Wcale nie było tak łatwo

Po dość niespodziewanej porażce w Elblągu piłkarze ręczni I-ligowej Warmii Energa za wszelką cenę chcieli się zrehabilitować, a okazja była dobra bowiem niedzielny (11 października) rywal SMS ZPRP Kwidzyn nie wydawał się groźny. Olsztynianie cel osiągnęli, odnieśli w Uranii zwycięstwo 29:21 (15:11), ale wbrew końcowemu wynikowi spotkanie nie okazało się typowym spacerkiem. Młodzież z Kwidzyna walczyła i poddała się dopiero w końcówce.

Warmia Energa Olsztyn – SMS ZPRP Kwidzyn 29:21 (15:11)

Warmia Energa Olsztyn : Daniel Makowski, Krystian Matusiak, Cezary Kaczmarczyk, Marcin Laskowski, Marek Starzec-7, Damian Didyk-2, Adam Konkel-2, Mateusz Kopyciński-2, Adrian Chełmiński-1, Wojciech Golks-1, Jakub Zemelka, Michał Klapka-2, Piotr Dzido-4, Marcin Malewski-8.

Gospodarze chyba za bardzo chcieli, bowiem mecz rozpoczęli zbyt nerwowo i to rywale uzyskali nieznaczną przewagę. W 7 minucie prowadzili 6:4. Wtedy nastąpiła korekta w grze Warmii i cztery kolejno zdobyte bramki pozwoliły uspokoić nastroje. Licealiści z Kwidzyna nie przejęli się i walczyli dalej. W 17 min. było tylko 9:8., a w 24 min 12:11 dla olsztynian. Pod koniec pierwszej połowy nastąpił najlepszy okres gry gospodarzy. Solidna obrona, poparta efektownymi atakami sprawiła, że na przerwę Warmiacy schodzili z czterobramkową zaliczką.

Po zmianie stron gospodarze długo nie mogli odskoczyć na bezpieczny dystans. W 43 min prowadzili tylko 19:17 i wynik meczu dalej stanowił zagadkę. Dopiero w ostatnim kwadransie olsztynianie zagrali na tyle skutecznie, by wyraźnie udowodnić swą wyższość. W 51 minucie było już 24:18 i wszystko stało się jasne. Goście wyraźnie odpuścili i olsztynianie zakończyli spotkanie mocnym akcentem. Osiem bramek różnicy to dużo, ale wcale nie było tak łatwo jak sugeruje rezultat. Musimy cały czas pamiętać, że zespół olsztyński jest w trakcie konsolidacji, dochodzą nowi gracze i potrzeba czasu by zespół ujawnił swój prawdziwy potencjał.

MKS Grudziądz – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 26:24 (14:12)

KS Tytani Wejherowo – SPR GKS Autoinwest Żukowo 22:38 (11:17)

SMS ZPRP Gdańsk – KPR Elbląg 25:27 (8:13)

USAR Kwidzyn – KSPR Gwardia Koszalin 22:34 (12:13)

1 MKS Grudziądz 4 11 109:87

2 SPR GKS Autoinwest Żukowo 4 9 102:77

3 KPR Elbląg 4 9 100:99

4 KSPR Gwardia Koszalin 4 7 108:97