Warmia Energa tym razem nie zawiodła – Lekcje w Kwidzynie odrobione

W zaległym meczu I ligi piłkarzy ręcznych Warmia Energa pokonała w piątek (30 kwietnia) w Kwidzynie SMS ZPRP 34:25 (17:15). Tym samym olsztynianie przełamali złą passę potyczek z drużynami dolnych rejonów tabeli. Do przerwy nie było wcale tak łatwo. Po zmianie stron Warmia osiągnęła zdecydowaną przewagę i punktowała bezlitośnie. Podopieczni Jarosława Knopika zrównali się punktami z MKS Grudziądz. Oba zespoły przewodzą w tabeli z dorobkiem 41 punktów.

SMS ZPRP Kwidzyn – Warmia Energa Olsztyn 25:34 (15:17)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Krystian Matusiak, Cezary Kaczmarczyk, Marek Starzec-4, Damian Didyk-3, Adam Konkel-5, Mateusz Kopyciński-7, Michał Sikorski, Adrian Chełmiński-2, Wojciech Golks-2, Jakub Zemełka-1, Jakub Kozłowski-2, Michał Klapka-2, Adrian Gruszczyński-2, Piotr Dzido1, Marcin Malewski-3

Bardzo pewne zwycięstwo olsztynian, choć zdarzały im się momenty przestojów. Dotyczy do przede wszystkim pierwszej polowy. Goście zgodnie z oczekiwanym scenariuszem od początku przejęli inicjatywę. Po kwadransie było 7:4, w 20 minucie 12:7. Przed przerwą Warmia zdecydowanie pofolgowała i ta nonszalancja miała swoje konsekwencje. Rywale doprowadzili w 29 minucie do remisu 15:15, na szczęście udało się jeszcze przed pauzą zdobyć dwie bramki.

Po zmianie stron była już pełna koncentracja i wówczas wszystko potoczyło się błyskawicznie. Uczniowie SMS byli bezradni. Warmia odskoczyła na dziewięć trafień i już do końca kontrolowała sytuację. Zagrali wszyscy, zresztą zdecydowana większość wpisała się na listę strzelców. To oprócz zdobytych punktów niewątpliwy plus tego meczu. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwa spotkania. Kluczowym będzie potyczka u siebie z MKS Grudziądz. Wygrana zapewni olsztynianom mistrzostwo pod warunkiem,, że nie potkną się w ostatnim spotkaniu wyjazdowym z USAR-em Kwidzyn. Najważniejsze, że mimo takich zawirowań w tym sezonie, nadal los mamy w swoich rękach i nie musimy oglądać się na inne wyniki.

SPR GKS Autoinswest Żukowo – SZS ZPRP Gdańsk 37:30 (21:15)

1 Warmia Energa Olsztyn 18 41 505:437

2 MKS Grudziądz 17 41 492:436

3 SPR GKS Autounwest Żukowo 18 39 574:467

4 MKS Nielba Wągrowiec 17 32 508:477

5 KSPR Gwardia Koszalin 17 30 592:456

6 USAR Kwidzyn 16 24 445:473

7 KPR Elbląg 16 22 413:437