Warmia Energa wygrała, ale – Nerwówka na własne życzenie

W drugiej kolejce I ligi centralnej piłkarze ręczni Warmii Energa odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując w sobotę (25 września) w Biskupcu MKS Wieluń 23:22 (11:10). Olsztynianie wystawili swych sympatyków na próbę nerwów. Prowadząc na kilka minut przed syreną 22:18 pozwolili gościom wyrównać, a rywale przejęli piłkę by w końcówce przechylić szalę na swoją korzyść. Nie wykorzystali szansy, a riposta gospodarzy była skuteczna. Odetchnęliśmy z ulgą.

Warmia Energa Olsztyn – MKS Wieluń 23:22 (11:10)

Warmia Energa Olsztyn : Daniel Makowski, Cezary Kaczmarczyk, Krystian Matusiak, Adrian Chełmiński-3, Damian Didyk, Adrian Gruszczyński-1, Michał Klapka-3, Adam Konkel-2, Mateusz Kopyciński-2, Marcin Laskowski-1, Marcin Malewski-5, Łukasz Orlich-2, Dawid Reichel-3, Michał Sikorski-1, Dominik Stępień, Jakub Zemełka.

Pierwsza część była bardzo wyrównana. W 20 minucie olsztynianie prowadzili 9:7, po czym stracili trzy bramki z rzędu. W końcówce zmobilizowali się i na przerwę schodzili z minimalną przewagą (11:10). Na początku drugiej części trwał bój bramka za bramkę. Dopiero między 37 i 44 minutą Warmia przełamała opór przeciwników. Odskoczyła na cztery trafienia (18:14) i tę różnice utrzymywała do 52 minuty (22:18). Wydawało się, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Tymczasem olsztynian dopadł przestój, który spowodował bardzo nerwową końcówkę. Goście bezlitośnie wykorzystywali błędy olsztynian i w 58 minucie notowaliśmy remis 22:22. Obie strony miały okazję by zdobyć bramkę na wagę trzech punktów. Udało się na szczęście warmiakom. A konkretnie Adrianowi Chełmińskiemu, który w ostatniej minucie trafił d siatki, ustalając wynik na 23:22. Bezcenna bramka, bezcenne punkty, bo porażka po raz drugi na własnym boisku od razu ustawiłaby zespół w arcytrudnej sytuacji.

KPR Legionowo – MKS Padwa Zamość 34 : 29 ( 13 : 13 )

SPR GKS Autoinwest Żukowo – Śląsk Wrocław 36 : 26 ( 15 : 12 )

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica 24 : 23 ( 12 : 8 )

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – KS AZS-AWF Biała Podlaska 25 : 29 ( 12 : 13 )

MKS Grudziądz – ORLEN Upstream SRS Przemyśl 26 : 32 ( 13 : 15 )

MKS Nielba Wągrowiec – Budnex Stal Gorzów 29 : 31 ( 14 : 18 )

OKPR Warmia Energa Olsztyn – MKS Wieluń 23 : 22 ( 11 : 10 )

1. KPR Legionowo 2 6 63:51

2. SPR GKS Autoinwest Żukowo 2 6 71:60

3. KS AZS-AWF Biała Podlaska 2 6 61:52

4. KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 2 6 47:42