Warmia Energa zaimponowała w Żukowie – Pierwsza połowa popisowa, a potem pełen komfort

Piłkarze ręczni Warmii Energa wreszcie zagrali wyjazdowy mecz na miarę oczekiwań. W sobotę (17 października) w pięknym stylu pokonali SPR GKS Autoinwest Żukowo 34:25 (19:8). Wynik odzwierciedla ogromna przewagę, ale nas cieszy najbardziej coraz większa pewność w grze i realizacja koncepcji założonej przez trenera. Nie ma chaosu, jest plan i rzetelni wykonawcy. To optymistyczne przed dalszą częścią rozgrywek.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – Warmia Energa Olsztyn 25:34 (8:19)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Cezary Kucharczyk, Krystian Matusiak, Marcin Laskowski-9, Marek Starzec-1, Damian Didyk, Adam Konkel-1, Mateusz Kopyciński-7, Michał Sikorski, Wojciech Golks-5, Jakub Zemelka-1, Michał Klapka-2, Piotr Dzido-4, Marcin Malewski-4.

Olsztynianie rozegrali popisową partię. Tak dysponowanych warmiaków chcielibyśmy oglądać jak najczęściej. Gospodarze dotrzymywali im kroku i to z największym trudem tylko w pierwszym kwadransie. Goście prowadzili wówczas 10:7, a pięć minut później już 13:7. W końcówce tej części gry „zabetonowali” swoją bramkę. Pozwolili rywalom trafić tylko raz, a zrewanżowali się sześcioma golami i w efekcie po 30 minutach prowadzili 19:8. Prawdziwy nokaut. Druga połowa to spokojna gra bez większego ryzyka i narażania się na kontuzje, Zapowiadana przez trenera Jarosława Knopika taktyka w pełni zdała egzamin, ale najważniejsze, że zawodnicy realizowali plan w stu procentach. Wydawało się, że będzie to bardzo trudna próba, tymczasem wszystko poszło jak po maśle, możemy czuć satysfakcję zarówno z efektownego zwycięstwa, jak i stylu gry olsztynian, którzy wyraźnie się docierają. Cały zespół zasłużył na uznanie, a zwracająuwagę zwłaszcza zdobycze bramowe: Marcina Laskowskiego i Mateusza Kopycińskiego. Czekamy na potwierdzenie w następnych potyczkach I ligi.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – USAR Kwidzyn 38 : 26 ( 17 : 9 )

MKS Nielba Wągrowiec – MKS Grudziądz 22 : 23 ( 9 : 6 )

SPR GKS Autoinwest Żukowo – OKPR Warmia Energa Olsztyn 25 : 34 ( 8 : 19 )

SMS ZPRP Kwidzyn – SMS ZPRP Gdańsk 27 : 37 ( 10 : 19 )