Warmia ma czego żałować (GALERIE) – Tort smakowałby jeszcze bardziej…

Piłkarze ręczni Warmii przegrali w Uranii ostatnie w tym roku spotkanie I ligi z zespołem Polski Cukier Pomezania Malbork 30:32 (17:17) i mają czego żałować. Wprawdzie rywale to bardzo mocna, doświadczona drużyna, ale gdy po ciężkim boju uzyskuje się przewagę czterech bramek to się jej pilnuje jak źrenicy oka. Tymczasem olsztynianie zagrali lekkomyślnie i popsuli sobie jubileusz 15-lecia. Urodzinowy tort był smaczny, ale mógł smakować jeszcze bardziej.

Warmia Olsztyn – Polski Cukier Pomezania Malbork 30:32 (17:17)

Warmia Olsztyn: Mateusz Gawryś i Maciej Koledziński oraz Karol Królik-8, Aleksander Kryszeń-8, Oskar Kempiński-5, Szymon Hegier-1, Mateusz Kopyciński-3, Paweł Deptuła-3, Sebastian Koledziński-2, Adrian Wojciechowski-0, Kamil Nogal-0, Michał Sikorski-0.

Mecz zbiegł się z jubileuszem 15-lecia klubu Warmia Traveland, stąd mecz wiele atrakcyjnych dodatków. Przede wszystkim przed jego rozpoczęciem oficjalnie podziękowano Markowi Boneczko (obecnie reprezentuje barwy Pomezanii) za kilkuletnią grę w olsztyńskiej drużynie w latach jej świetności. To właśnie on, Piotrem Frelek i Adam Wolański jako zaciąg z Kwidzyna błyskawicznie zaadoptowali się w Olsztynie i nadali występującej w superlidze ekipie nowo jakość.

W przerwie meczu ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszego trenera i najlepsza siódemkę w historii klubu.

{AdmirorGallery}traveland601{/AdmirorGallery}

Najlepszy trener : Edward Strząbała

Najlepsza „siódemka” bramkarz: Sebastian Sokołowski, prawe skrzydło: Michał Bartczak, lewe skrzydło: Marcin Malewski, prawe rozegranie: Piotr Frelek, środek rozegrania: Adam Tetyk, lewe rozegranie: Jacek Zysk, koło: Marek Boneczko

Olsztynianie mecz rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale za chwile do głosu doszli rywale, którzy osiągnęli nieznaczną przewagę (5:3). Gospodarze szybko jednak zniwelowali straty i od tego momentu trwała wymiana ciosów – bramka za bramkę. Żadna ze stron nie mogła uzyskać przewagi. Goście celnie trafiali z drugiej linii. W naszej obronie brakowało wyższej defensywy, aktywniejszego wyjścia do rzucającego przeciwnika. Olsztynianie przeprowadzali bardziej urozmaicone akcje, a główną postacią był Karol Królik. Dzielnie wtórował mu Aleksander Kryszeń. Pierwsza połowa remisowa zapowiadała duże emocje po przerwie.

Olsztynianie mieli bardzo dobry pierwszy kwadrans, w którym odskoczyli na cztery trafienia (25:21) i wydawało się, że przełamali przeciwnika. W tym momencie karę dwóch minut otrzymał Paweł Deptuła i tu rozpoczęło się nieszczęście. Gospodarze zamiast szanować piłkę i przetrzymać trudny okres zagrali bardzo lekkomyślnie, oddając rzuty zbyt szybko i z trudnych pozycji. Rutyniarze z Malborka czekali na taki gest i błyskawicznie doszli warmiaków, a potem siłą rozpędu zakończyli zwycięsko spotkanie. Były jeszcze szanse by osiągnąć remis, ale w końcówce w grze olsztynian za dużo było nerwowości. Inna sprawa, że trener Pomezanii zalecił indywidualne krycie Karola Królika i arsenał możliwości ofensywnych drużyny był już ograniczony. Po meczu kibice degustowali jubileuszowy tort, który podobno był bardzo smaczny, ale smakowałby bardziej, gdyby gospodarze zainkasowali komplet punktów. O okazja ku temu była niepowtarzalna.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – VETREX Sokół Kościerzyna 37:23(20:14)

MKS Nielba Wągrowiec – SMS ZPRP Gdańsk 33:25(18:14)

AZS UW Warszawa – WKS Grunwald Poznań 32:21(13:12)

MKS Poznań – KS Meble Wójcik Elbląg 32:34(14:16)

MKS Real-Astromal Leszno – KU AZS UKW Bydgoszcz 32:18(15:7)

Wybrzeże Gdańsk – Kar-Do-Spójnia Gdynia 31:27 (16:11)

OKPR Warmia Traveland Olsztyn – Polski Cukier POMEZANIA Malbork 30:32 (17:17)

1.Wybrzeże Gdańsk 13 26 390:278