Warmia nie przetrzymała nawałnicy – Koszmarny kwadrans

Jak można było oczekiwać piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn nie sprostali w Mielcu Stali. Przegrali to spotkanie 23:28 (9:15), a wszystko rozstrzygnęło się w pierwszym kwadransie, kiedy gospodarze ruszyli do szturmu i uzyskali miażdżącą przewagę. Zresztą na spotkania z olsztyniakami „nakręcają się” specjalnie mając w pamięci doświadczenia z poprzedniego sezonu. Po kwadransie było 9:3, a potem tylko kontrola wydarzeń. Mielczanie cały czas trzymali bezpieczny dystans. W naszym zespole tym razem w roli głównej wystąpili skrzydłowi, zwłaszcza Paweł Ćwikliński zdobywca 9 bramek.

 

Stal Mielec – Warmia AndersGroup Społem Olsztyn 28:23 (15:9)

Stal Mielec: Adam Wolański, Krzysztof Lipka, Paweł Kiepulski oraz Paweł Wilk-2, Paweł Albin-2, Łukasz Janyst-2, Grzegorz Sobót-1, Marek Szpera-4, Adam Babicz-4, Dariusz Kubisztal-2, Paweł Gawęcki-2, Rafał Gliński-5, Michał Chodara-4, Wiktor Jędrzejewski-0

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn: Kazimierz Kotliński i Sebastian Sokołowski oraz Paweł Ćwikliński-9, Mateusz Jankowski-3, Mariusz Gujski-0, Jacek Zyśk-0, Bartosz Wuszter-1, Tomasz Garbacewicz-1, Dominik Płócienniczak-1, Michał Bartczak-3, Sebastian Rumniak-1, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-3.

{gallery{doro25{/gallety}

Fot. Sportowe fakty: Dotora Kowalska

Wizyta Warmii w Mielcu była wydarzeniem, nie tyle z powodu aktualnej klasy zespołu z Olsztyna, ile wydarzeń z niedawnej przeszłości, kiedy gospodarze, ich zdaniem ,niesłusznie musieli rozgrywać z naszą drużyną dodatkowy mecz. Rzucili się na warmiaków z dużą sportową agresja, a ponieważ nie natrafili na specjalny opór cyferki na tablicy wyników zmieniały się jak w kalejdoskopie. 3:0, 7:1, a po kwadransie 9:3. Wiadomo już było, że w tym spotkaniu szans raczej nie mamy. I choć poziom adrenaliny u mielczan wyraźnie spadł, to nie na tyle by pozwolili sobie na jakiś moment zagrożenia. Owszem przewaga spadała czasami do czterech bramek, ale była w miarę bezpieczna.

W zespole olsztyńskim tym razem pierwsze skrzypce grały skrzydła. Trzech skrajnych zawodników zdobyło łącznie 16 bramek z 23. Druga linia zupełnie bez armat. Ta porażka przekreśla definitywnie szanse na awans do ósemki. Teraz trzeba skupić się nad ciułaniem punktów by uchronić się przed degradacją, a nie będzie to łatwe.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x